Žurnālistu apmācības Helsinkos

No 16. līdz 18. maijam Somijā, Helsinkos norisinājās Eiropas Jauniešu parlamenta pārstāvniecības Somijā rīkotās žurnālistu apmācības. No plānotajiem divdesmit dalībniekiem apmācībās piedalījās gan tikai pieci, bet tieši tas sekmēja produktīvāku darba gaisotni ar iespēju katram dalībniekam aktīvi iesaistīties, uzdot jautājumus un saņemt uz šiem jautājumiem atbildes.

Apmācību dalībnieki bija no Somijas, Polijas un Latvijas. Latviju apmācībās pārstāvēja Liene Skrodere, kura tagad un turpmāk ar prieku dalīsies savās jauniegūtajās zināšanās ar visiem interesentiem. Apmācības vadīja somiete Henna Tahvanainen, kurai ir diezgan liela pieredzes bagāža EJP sesiju žurnālistu lauciņā.

Šo trīs dienu laikā notika gan rakstīšanas procesa apguve, gan arī dažādas aktivitātes, kas palīdzēja vienam otru iepazīt. Lai vieglāk izprastu problēmas, ar kurām žurnālistiem nākas saskarties, tika radītas dažādas situācijas, kurām bija nepieciešams rast risinājumu. Sākotnēji apmācību dalībnieki teorēriski apguva lielāko daļu aspektu, kas jāņem vērā, rakstot rakstu, taču pēc tam viņi šīs jauniegūtās iemaņas izmantoja praksē – paši rakstot, iespējams, savu pirmo rakstu.

Jāsaka, apmācības bija ļoti izdevušās un dalībniekiem deva jaunas un noderīgas zināšanas, kuras izmantot, ja ne tieši žurnālistikā, tad ikdienas dzīvē noteikti.