Zogam dāvanas un cīnāmies par cipresi!

2010. gada noslēgums. 27. decembris. Vakars Rīgā, netālu no Grīziņkalna. 36 cilvēki satilpuši silta dzīvokļa viesistabā, un, to atnestais ēdiens, okupējis gan istabas galdu, gan virtuves visas iespējamās gludās virsmas. Kāpēc? „Tellus” svin Ziemas Svētkus. Tik kuplā pulkā „Tellus” sen nav ticies, pat pirms pusotras nedēļas notikušajā biedru kopsapulcē. Secinājums viens – mums patīk strādāt, mums patīk atpūsties, mums patīk ēst, bet vēl vairāk mums patīk atņemt citiem dāvanas!

„Manuprāt, tik silts un burvīgs pasākums sen nebija piedzīvots! Jutos tā kā lielā ģimenē Ziemassvētku laikā,” saka Katrīna, un viņai pavisam noteikti nevar nepiekrist, jo svētki bija gan silti, gan Lieli. Tie ciemiņi, kuri izvēlējās neslidot un ieradās tikai uz pasākuma otro daļu, visi kā viens, ienākot koka smaržas un gaismas piepildītajā mājoklī, teica: „cik šeit karsti!” Šī ir pirmā mūsu organizācijas Eglīte, kurā pulcējušies tik daudz biedru un aktīvistu. Svētkos ar daudziem tikāmies pirmoreiz, savukārt, ar jau ļoti iemīļotiem cilvēkiem, kuri nu savas dienas aizvada mācībās Eiropā, apskāvāmies pēc vairāk kā 6 mēnešu pārtraukuma. Daudziem par pārsteigumu, baudīt gardumus un zagt dāvanas spēlē „Ļaunais Santa”, bija ieradies arī viesis no Norvēģijas.

Lielākie Ziemas pasākuma patrioti – Gundega un Ieva Vī rosību sāka jau agrās rīta stundās, jo sagatavošanās darbu taču tik daudz – jāizrotā telpas, jāsagatavo cienasts, jānoregulē tehnika, lai tā nepieviltu nozīmīgajos svētku iemūžināšanas brīžos, jāsteidz atbildēt uz desmitiem telefona klausules „ring, ring”. Sevišķi pārsteigta jutās valde, kurai EJP Latvija padomes pārstāvji bija uzcepuši portretšokolādes kūku. Pārsteigumu piedzīvoja arī LNC’11 organizatores, kurām valde bija sarūpējusi simtiem lappušu biezu sapņu grāmatu „Latvijas muižas”, lai meitenes izvēlētos sirdij tīkamāko norises vietu Gada pasākumam.

Daudz buču un apskāvienu improvizētas komandas veidošanas ietvaros, atskats uz EJP Lilihameres Starptautisko sesiju, kura, kā teica delegāti, esot bijusi pasaka zemes virsū, un Ziemas Svētkiem atbilstoša spēle „Ļaunais Santa” bija spilgtākās vakara atmiņas. „Sākām ar slidošanu. Turpinājām gaišu noskaņu dzīvoklī. Patīkamo svētku sajūtu papildināja tas, ka telpa arvien vairāk piepildījās ar cilvēkiem. Ziemīga, sirsnīga, smaidoša, sildoša, garda un bagāta jaukām sarunām – tāda bija mana Tellus Eglīte,” savos iespaidos dalījās Ieva O. Pēc ieilgušās „zem Eglītes” dāvanu atrašanas (mūsu taču bija daudz, un apdāvināšanai bija vairāki apļi) un ļaunā vecīša spēles klātesošie nevarēja iebilst, ka aizejošā gada populārākie priekšmeti jeb dāvanas, kuras visi alkst, ir mājās gatavots ķermeņa skurbis, neordināras krūzītes, ciprese, karstvīns un šampanietis. Redzot, ka, mājās gatavotais un stikla burciņā kautrīgi sēdošais, skurbis ir tik populārs, izskanēja pat doma, ka jāorganizē treniņš „Kā pagatavot ķermeņa kopšanas līdzekļus mājas apstākļos”. Kāpēc gan ne?

„Ceru un novēlu nākamos neformālos pasākumus rīkot ar tikpat lielu prieku un sajūsmu, kā to darīja Gundega un Ieva Vī,” paldies saka organizācijas prezidente un visi, kuriem bija iespēja ģimenes svētku laikā satikt savu otro, bet ne mazāk mīlēto, ģimeni!

Rakstu sagatavoja: Ance Dziedātāja

Sevi meklē Galerijā.