Treniņš Liepājas jauniešiem

19. novembrī “Tellus” pārstāves Linda Miķelsone un Sigita Zvejniece devās uz vēju pilsētu Liepāju, kur vadīja apmacības par grupu dinamiku, līderību un publisko runu. Treniņā piedalījās vairāk nekā 20 jaunieši no Liepājas skolēnu domēm. Iegūtās zināšanas viņi varēs izmanot, vadot jauniešu grupas savā skolā un novadā.

Apmācības tika veiktas sadarbībā ar Liepājas Jauniešu māju, kas laipni uzaicināja un uzņēma Tellus savās telpās, kā arī palīdzēja piesaistīt aktīvus un ieinteresētus jauniešus. Nodarbības noritēja vairākas stundas, kopumā dodot iespēju iepazīties ar četriem dažādiem apmācību modeļiem. Pirmais no tiem – grupu dinamika, kurā tika pastāstīts, kā grupas veidojas, kādi ir svarīgi grupu darbības elementi, kā veidojas komunikācija grupā un kāda ir grupu nozīmē sabiedrībā, kā arī noritēja praktiskas aktivitātes. Otrajā modelī jauniešiem bija iespēja iepazīties ar dažādām lomām, kādas cilvēki uzņemas grupā, un kā tas palīdz grupai darboties, kā arī varēja praktiski izvērtēt savas stiprās un vājās puses, gan kā indivīdiem, gan kā grupas biedriem. Trešais modulis bija iepazīšanās ar argumentācijas pamatiem – kas ir laba argumentācija, kā formulēt argumentus, kā arī notika praktiski ar argumentāciju saistīti uzdevumi. Pēdējais, noslēdzošais, modelis bija saistīts ar stresa pārvarēšanu runājot publikas priekšā, dodot vairākus vērtīgus padomus un trikus kā pārvarēt stresu un pasniegt sevi.

Jauniešu atsauksmes par treniņu bija pozitīvas un “Tellus” atgādina, ka šādus un līdzīgus treniņus var vadīt jebkurā skolā, universitātē vai kolektīvā.

IMG_5402