Tomorrow’ s world Today’ s Challenge

17.aprīlis
Satraukums pildīja gan mūsu saprātu, gan sirdis, piestājot Stokholmas ostā un apzinoties, ka nu jau tūlīt, tūlīt mums pretim smaidīs daudz, jo daudz draudzīgas, mīlestības pilnas sejas! Un ticiet man…tā tas arī notika!

Saviļņojums satiekot savus istabas biedrus un pilnīgs taureņu lidojums vēderā, apskaujot savus iepriekšējo sesiju chair-us, komitejas biedrus, draugus un paziņas. Pirmās dienas vakarā nonācām pie tipiskās atziņas: „Ja ir tik burvīga sajūta pirmajā vakarā, kas notiks tālāk?”
Welcoming party personīgi man atstāja iespaidīgas atmiņas. Vai jūs varat iedomāties, apmēram 300 cilvēku, pilnīgi droši dalot deju placi, smejoties, dejojot, dziedot, trakojot un uzņemot enerģijas lādiņu zem zvaigžņotām debesīm? Mēs visi, pavisam noteikti, ikdienas rūpes atstājām aiz viesnīcas durvīm, ļaujoties kārtīgam lidojumam.

Divu dienu Teambuilding, pilnīgi bez nekādas kavēšanās, lika katram no mums, vēlreiz un vēlreiz, sastapties ar savu raksturu, tā iezīmēm(varbūt ne tām tīkamajām) un sadarboties ar katru personību sev apkārt.
Vakari tika papildināti ar diviem sadraudzības pasākumiem:
–    Eurovillage, pēc kura cittautu gardumi mūs apciemoja sapņos
un
–    Your’o’vision contest, kurā Latvijas delegātu pūles, atalgojās ar skaistu, šiku un pilnīgi traku braucienu ar limuzīnu uz Gala Night Party!

Nākamās divas dienas sesijā ieviesa satraukumu, lielu centību un neaprakstāmu noguruma devu. Tieši tā-mēs izstrādājām rezolūcijas, apspriežot, secinot, debatējot un ieklausoties citu zināšanās. Komitejām bija iespēja satikt ekspertu, kurš ir cieši saistīts ar rezolūcijas tēmu, saņemot atbildes uz jautājumiem un izprotot faktus. Idejas lidoja, domas raisījās un komandas gars pildīja telpas. Konferenču telpas pārņēma iedvesmojoši jaunieši un nereti man šķita, ka neviens šķērslis mūs neatturētu no darba paveikšanas.

Sesijas atklāšanas vakarā, zāli, kurā notiek Nobela prēmijas pasniegšanas ceremonijas, piepildīja smaidošas jauniešu sejas. Mūs uzrunāja augsti godājami viesi : Royal Highness, Crown Princess Victoria of Sweden, Cecilia Malmström, Swedish Minister for EU Affairs un Margot Wallström, Vice President of the European Commission. Skaistu muzikālu priekšnesumu mums sniedza Kungsholmens Gymnasium koristi.

23.aprīlis mums sagādāja ļoti patīkamu rītu, jo cēlāmies tikai 8.00, tas nozīmēja apmēram 1h30min extra miegu! Un rītu pavadījām ekskursijās un aktivitātēs, kuras izvēlējāmies pirmajā dienā. Es personīgi izbaudīju vienreizēju kustību rītu – „La Parkour” (tiesa neaizmirstiet-uz sesiju jāņem līdzi botas, savādāk nekāda lēkāšana nesanāks). Pēcpusdienā gatavojāmies GA, gatavojām runas un vakarā devāmies uz boulingu. Super!

Nākamie divi rīti sākās agri un lielā steigā. Visjautrāk ir modināt savus istabas biedrus vai arī pašam censties neklausīties stingrajos „WAKE UP” kliedzienos aiz durvīm.
GA notika pilsētas parlamenta ēkā, kuru ieraugot liela daļa aiz laimes nopūtās: „Esam pasakā!”
Kaislīgas debates, viedokļi, pārliecība, diskusija, balsošana, izvērtēšana un pilnīgs saviļņojums aizstāvot savu rezolūciju un pamatojot savu viedokli. Pēc pirmās GA dienas notika Euroconcert. Jauniešiem ir tādi talanti! Koncerts bija vārdiem neizsakāms. Sesijai nu ir tapusi pašai sava dziesma!

25.aprīlis sākās ar domu: „Jāizbauda pēdējā diena!” Saule mūs lutināja un neskatoties uz nelielo pagrimumu delegātu sejās, diskusijas turpinājās līdz pat pēdējām sekundēm.
Noslēguma runas saviļņoja katru no mums, žurnālistu sagatavotie video un bildes, mūzikas pavadījums un patīkamie cilvēki apkārt uz ilgu brīdi radīja pilnīgu jūtu pārplūdumu.
Dziesma „Leaving on a jet plane” kļuva par nenoliedzamu sesijas top dziesmu un uz tik skaistas nots mēs devāmies pretim Gala Night, kas solījās piepildīt visas mūsu kvēlākās vēlmes. Vakars vēlmes pārpildīja līdz malām – vakariņas, dejas, mūzika, skaisti dekorējumi, sesijas kūka, ledus bārs un tā varētu turpināt, turpināt!
Es nebeigšu šo rakstu ar pilnīgiem noslēguma vārdiem, jo sesija vēl ilgi būs dzīva atmiņās, bildēs un cilvēkos, kuri to piedzīvoja! Sajūtas iedvesmo vēl labu laiku pēc sesijas un sniedz neapskaužamu vēlmi atgriezties, satikt visus atkal un atkal. Es novēlu šo sajūtu izbaudīt katram no jums!

Delegāti:
Ilze Lāce AFCO
Līva Kreislere INTA
Signe Rudoviča LIBE
Ingrīda Misiņa AFET I
Zane Āboliņa ITRE I
Tatevika Paronjana ITRE II

Komitejas vadītājs:
Andris Šuvajevs JURI

Saviļņotā Tatevika