Tellus vasara 2013

Jau pāris nedēļas esam skolas vai studiju jūtīs, kāri ķerot pēdējos saulainās vasaras mirkļus, ar kuriem mūs šogad aplaimojis septembris. Vasara paskrējusi, un Tellus tā, kā ierasts, bijusi notikumiem, emocijām un piedzīvojumiem piepildīta.

15. un 16. jūnijā vecāki un jaunāki tellusieši pulcējās Inčukalnā uz ikgadējo vasaras Biedru semināru, kam šoreiz tika dots nosaukums Tellus Bied’S 2013. Ar biedēšanu, baidīšanos vai briesmām gan tas nebija saistīts. Gluži pretēji – sanākuši kopā, tellusieši viens otru iedrošināja, pārrunājot visdažādākos jautājumus, piedaloties diskusijās un treniņos. Divu dienu laikā tika paspēts gan atsaukt atmiņā feedback gudrības Nika vadībā, gan uzzināt vairāk par argumentācijas prasmēm no Indras, Evija palīdzēja diskutēt par to, kā saprast biedra kultūru un kā to uzturēt. Dienas programmā vēl tika pagūts kopā ar Gundegu un Niku spriest par topošo EJP nolikumu un Daniela treniņu maratonā nākt klajā ar treniņpiedāvājumiem un uzzināt, ko interesantu varētu mācīties no citiem tellusiešiem.

IMG_0708

Neizpalika arī vakara programma un lustīgā semināra daļa – Bied’S pirmajā vakarā visi dalībnieki četrās komandās sūri cīnījās par Tellus Erudīta titulu, atbildot uz jautājumiem par Tellus un EJP vēsturi un aktualitātēm, savukārt Bied’S noslēdzās ar ceļojošā Tellus Kausa izcīņu. Aizraujošā cīniņā un saspringtā sacensībā šogad pārākais izrādījās Māris, godam izcīnot kausu un iegūstot tiesības veselu gadu paturēt to savā īpašumā.

Savukārt 13. jūlijā Tellus biedri, aktīvisti un LNK’13 latviešu oficiāļi pulcējās uz Tellus žetonvakaru, kas notika jau otro reizi un līdz ar to arī kļuvis par tradicionālu pasākumu. Vasaras lielākā notikuma – LNK’13 oficiāļiem tika dots uzdevums komandiņās kopīgi uzcept kūkas. Cik raibs bija komandu sastāvs, tik dažādas arī kūkas – sākot no jogurta tortēm līdz vītiem kliņģeriem ar putukrējuma rakstiem.
Papildus kūku mielastam žetonvakarā pirmoreizi tika pasniegtas Tellus Gada balvasTelliji, kuru izskats sasaucās ar LNK’13 logo un saukli. Biedru balsošanas rezultātā par Telliju ieguvējiem šogad kļuva:

Gada foto
Ievas Vīksnes meistardarbi
Gada domugrauds
Irma Tukāne
Gada frizūra
Niklāvs Matusevičs Biedru seminārā
Gada Tellusdziesma
Edgara Spudiņa beatbox Tallinas Starptautiskajā sesijā
Gada ceļotājs
Juris Gogulis un Reinis Tutāns
Gada sejiskais apmatojums
Kārlis Caune
Gada atbalsts
Ieva Freidenfelde
Gada dinozaurs
Indra Mangule
Gada vārds
Miks
Gada pārsteigums
EJP 75. Starptautiskā sesija notiks Latvijā (galvenie organizatori – Indra Mangule un Kārlis Caune)
Gada runa
Indra Rīgas Reģionālajā sesijā un Tellus Kopsapulcē
Gada ēdājs
Daniels Griņevičs
Gada treniņš
Vasaras Biedru seminārs (organizatori – Diāna Orlovska, Kristīne Liepiņa, Katrīna Lazdiņa, Elīza Spilnere, Viktorija Ostrovska, Reinis Tutāns)
Gada reģionālā sesija
Latgales-Vidzemes Reģionālā sesija (galvenie organizatori – Juris Gogulis un Laura Vizule)
Gada Tellus Night-Out
Žetonvakars 2012 (organizatori – Diāna Orlovska, Līva Kreislere, Linda Miķelsone, Mārtiņš Zariņš)
Gada Eirokoncerta priekšnesums
Micīc and the Amazeballs
Gada ārzemju biedrs
Signe Rudoviča
Gada biedrs
Diāna Orlovska
Tellus lepnums
Diāna Orlovska un Kate Dreiblathena
Spectellijs par pusmūža ieguldījumu
Mārtiņš Kālis

20130713_DSC_9116

Sirsnīgs paldies visiem pasākumu organizatoriem un dalībniekiem – Tellus kontā ir vēl viena izdevusies vasara un vēl dažas jaukas tradīcijas, ko turpināt iedzīvināt. Ir, ko nepacietīgi gaidīt nākamgad!