Tellus vainīgs!

Viena saulaina, otra ieputinātu topošo līderu bagāta diena Rīgas Ekonomikas augstskolā… Viena sērkociņu tirgošanas mākslas apguves, otra prezentācijas prasmju praktizēšanas piesātināta diena. Peldot jogurtu jūrās, Tellus treniņi kopā ar 27 agrā rītā klātesošiem jauniešiem skaldīja pusotru kviesi. Skaidrāk izsakoties – beidzot lasi un skaties, kā mums gāja 28., 29. decembra treniņā „Līderisms” kopā ar Nordic Training International valdes priekšsēdētāju Uģi Strausu!
Iztēlojies, jau pulksten 8.10 sākot pirmdienas rītu, Tellus meitenes (starp kurām, citēju, „valdīja ļoti laba saskaņa”, paldies par atsauksmi!) rosās Strēlnieku ielas 4a 403. telpā un gaida pirmos agros dalībniekus. Nevaram sākt laicīgi, jā, tāda ir mūsdienu skrejošās pasaules patiesība (uz kurieni gan tās iemītnieki traucas, ja tik un tā vienmēr gaidīsim? :)), bet tomēr sākam. Pēc tikko atzīmētiem Ziemas svētkiem esam baltas noskaņas virpulī un kopā ar vairāk kā 20 jauniešiem, kas vada, dara vai vēlas vadīt un darīt, un kopā ar Uģi Strausu aizsākam 18 stundu kursu, kura laikā mums, izrādās, nāksies sevi gan izaicināt, gan iegūt savu Līdera rokasgrāmatu, gan gūt nelielu ieskatu Tellus zupas katlā.
Līdera domāšana, rezultāta un problēmas rāmis, piecas uztveres pozīcijas, efektīvu cilvēku uzskati, Diltsa loģisko līmeņu modelis, situatīvās vadīšanas modelis utt. – tā ir tikai daļa no teorētiskās bagāžas, ko praktiskiem, oriģināliem un inovatīviem veidiem treneris intensīva darba rezultātā visiem spēkiem centās mums iemācīt 2 dienu laikā (ne velti izvērtēšanas aplī nonācām pie secinājuma, ka dienas paskrēja vēja spārniem). Bet tā ir vien svešai ausij nogurdinošā daļa. Tev interesantāk būs paklausīties, kā burziņš jaunu cilvēku var sevi izklaidēt un izvēdināt galvu, kad Rīgas ielās jau sāk satumst. Un, moderator, lūdzu izcelt treknā rakstā, pēc Uģa Strausa norādījumiem.
Iespējams, dažs labs no jums pirmdien redzēja ļaužu bariņus mēģinot notirgot/iemainīt sērkociņu kastītes pret ko vērtīgāku. Būsim lakoniski – kopējais ieguvums aptuveni 80 Ls (Māri, Zanda, sirsnīgs paldies Tellus vārdā par ieguvuma atdošanu, Juri, paldies, arī kafijas tasīte noderēs!). Jā, tie patiešām bijām mēs.
Iespējams, daudz vairāk Jūsu no lasītāju vidus redzēja pārgalvīgas, pārdrošas, dīvainas, mazliet kaitinošas un dažbrīd līdz neprātam uzjautrinošas personības, kas 29. decembrī dienas otrajā pusē kautrā gaitā soļoja pa Vecrīgu un Esplanādi, lai atrastu savu skatuvi (uzmanību, trenera nosacījums, – uzstāšanās vietas jābūt virs asfalta līmeņa) un deklamētu dzeju, stāstītu par savu kvēlāko aizraušanos, bērnības pāridarījumu – tas viss sākot runāt tukšumā un izmisīgi cenšoties piesaistīt savai runai pēc iespējas lielāku auditoriju. Jā, tie patiešām bijām mēs. Un atkal jau dažam labam paveicās – ja viens cilvēks par 20 Ls var pārdot 5 sērkociņu kastītes, tad kādēļ gan lai otrajā dienā cits nespētu saņemt pāris latu atalgojumu par neviltotu spēju aizraut ar savu stāstījumu? Negaidīti, bet, jā, mēs nešaubīgi pievelkam veiksmi un naudu, kas nozīmē – līdera-vadītāja potenciāls ir tikai jāizlolo.
Arī ar to vēl šķietami par maz? Patiešām. Fiziskas aktivitātes, fotosesija ar savu hobiju mīlošu un prasīgu fotogrāfu, vakara kliedzieni augstskolas telpās, Pērnes čipsi, bloknotu piramīdas, pavārgrāmatas un DVD dāvanā, citātu kartotēka – („Touch me, baby. To Tu saki Dievam, ne man. / Ezītis uz celma „Es nenopirdīšos, es nenopirdīšos. … Tas neesmu es, tas neesmu es.”) ir tikai daļa no tiem. Uzstādīti rekordi:
•    35 minūtēs liela grupa atrisinājusi mīklu „Cik olas izdēj 2 vistas 3 dienās, ja ir 1,5 vista izdēj 1,5 olas 1,5 dienās?”;
•    masveida ielās iziešanas rezultātā kā minimums 6 jauni pusaudži uzzinājuši par to, cik interesanti ir Tellus un Uģa Strausa pasākumos;
•    izdzerti gandrīz 300 Activia jogurtu un imunitāti nostiprinošo Actimel dzērienu.

Un … galvenais no tiem: mūsu organizācijas treniņu pirmo reizi apmeklējis tik ievērojams skaits cilvēku, ka tos pat grūti satilpināt vienā klasē.

Aktimelizētie Tellus treniņa organizatori saka 27 cietajiem riekstiem paldies par izturību, gardajām kopā pasēdēšanām un drosmi! Paldies DANONE par jogurta paužu nodrošināšanu, paldies profesionālim Uģim par iespēju iziet no savas komforta zonas!

Novēlot 2010. gadā no vadītāja pārtapt par līderi un arī turpmāk apmeklēt mūsu treniņus, cerot uz sadarbību daudzsološajā nākotnē,
© Latvijas Jauniešu organizācija „Tellus”

Galerijā Tevi sauktin sauc tīģeris ar fotogrāfiju un atsauksmju turzu!