Tellus treniņš “Prezentācijas prasmes”. Kā tas viss bija..

„Tellus” Treniņu grupas organizētais treniņš „Oratora māksla un prezentācijas prasmes” sadarbībā ar Inu Balamovsku

2009. gada 9., 10. maijs

Ir pagājušas 3 dienas, kopš uz pozitīvas nots noslēdzās Tellus 2 dienu treniņš „Oratora māksla un prezentācijas prasmes”, ko 2009. gada 9. un 10. maijā īstenojām sadarbībā ar speciālistu Inu Balamovsku no „IK komunikācijas un konsultācijas” un atbalstītājiem no Zviedru Ekonomikas augstskolas un SEB, kuriem par to sakām lielu Paldies!

Prezentācijas prasmes. 10.maijs.

Prezentācijas prasmes. 10.maijs.

Daudzi jautā, „nu, kā gāja, stāstiet!?”; patiesi patīkami, ka interesi izrāda samērā liels skaits cilvēku. Un vēl patīkamāk saņemt pateicības vēstules no dalībniekiem. Paldies Jums par to. Tellus darba grupai šis treniņš nedevās viegli, nav ko slēpt, tika pielikts daudz pūļu un dažbrīd pat stresa, neziņas, vai kooperēties tagad vai kārtējo reizi projektu pārcelt. Jā, nenoliegsim, sava veida pavasara panīkums pirms kāda laika bija iestājies arī Treniņu grupas iekšējā pasaulītē. Tomēr tajā jaukajā aprīļa vienā no padsmitajiem datumiem sajutām otro elpu un nenogurdināmo vēlēšanos gan attīstīt jauniešu prasmes, gan nepievilt savas organizācijas biedrus un iepriekšējā treniņa dalībniekus, kas izteica patiesu vēlēšanos piedalīties arī šoreiz.

Visi pūliņi, mūsuprāt, attaisnoja cerības. Pārsteidza Inas Balamovskas neapšaubāmā profesionalitāte, atbildības sajūta, oriģinalitāte, sagatavotība un prasme rīkoties neparedzētās situācijās. Atsevišķi cieņas apliecinājumi trenerei, kura jau pirmās dienas noslēgumā mūsu acīs kļuva ne tikai par apbrīnas vērtu speciālistu, bet arī draugu.

Divu dienu laikā centāmies apgūt visu, ko vien var paspēt: sākot no publiskas uzstāšanās kā efektīvas komunikācijas sastāvdaļas, pārliecinātas uzvedības auditorijas priekšā, pozitīva pirmā iespaida radīšanas, precīzas struktūras, spēles noteikumiem ar medijiem. Beidzot ar individuālu treniņu – mājasdarba prezentēšanu, savas runas video ierakstu un kļūdu un stipro pušu analizēšanu. Tas visam papildus – precīzi izvēlēti piemēri no pieredzes, Inas paraugdemonstrējumi, individuāli ieteikumi un uzslavas no visiem treniņa dalībniekiem, stresa pārvarēšanas vingrinājumi un, protams, humors. Nebūsim lišķīgi vai lielīgi, sakot, ka daudz zaudēja tie, kas šai treniņā nebija. J

Nekas jau nav beidzies: dažiem, kuru otrajā dienā diemžēl nebija klāt, jāizsūta sertifikāti, mājaslapas apmeklētāju un savam priekam skatītājam jādod iespēja video un audio formātā ieraudzīt kaut daļu no tā, kas šo divu fantastisko un pieredzes pilno dienu laikā norisinājās, jāizanalizē pašiem savas kļūdas un jāpasaka vēl viens „paldies” Inai, pilnveidoties vēlošajiem jauniešiem un galu galā sev par to, kas padarīts.

Kopīgi ceram, ka vārdi „paldies par treniņa ieplānošanu lietainās dienās” nekļūs par vienīgo motivāciju nākotnē apmeklēt tādas apmācības kā „Līderisms”, „Laika plānošana” u.c. Neaizmirstiet, ka pie mums ir arī garšīgas pusdienas un jautras kafijas pauzes, amizanti neveiklie brīži. J Un, galvenais, – kompetenti un draudzīgi pasniedzēji.

Esam pateicīgi: par uzticību, smaidu un aktivitāti. Pārliecināti: ka viss izdosies arī turpmāk. Lepni: ka ieguldījumu šo cilvēku attīstībā ir sniedzis Tellus. Un gandarīti: redzēt vairākas sejas apmeklējot visus mūsu treniņos.

Savu ceļu draudīgi melnos uzvalkos un bikšu kostīmos ir uzsākuši topošie prezentāciju ģēniji! Bīstieties. Bet atcerieties, mēs nekožam. :)

Post scriptum. Ar tiem, kas vēlas personīgajam arhīvam iegūt video un fotogrāfijas (daļa kura atradīs vietu arī īsfilmā „Tellus cilvēks”, kā arī www.tellus.lv) vai vienkārši atsaukt atmiņā šīs divas dienas – ar prieku tiksimies birojā! Un, protams, vienmēr varat droši mums rakstīt. Gaidīsim Jūsu ieteikumus un vēlmes, īstenojot nākamos treniņus.

Saulainu un patīkamu emociju piesātinātu dienu

un panākumus karjerā vēlot,

Ance un Tellus treniņu grupas biedri