„Tellus” Strasbūrā

Šā gada 25.septembrī, pieci LJK „Tellus” pārstāvji viesojās Strasbūrā, Eiropas Parlamenta ēkā, kur Eiropas Parlamenta deputāts Aldis Kušķis stāstīja par Eiropas Parlamentu formālā un arī neformālā gaisotnē, izmaksājot vakariņas vienā no Strasbūras vecpilsētas restorāniem.

Man bija gods būt vienam no šiem cilvēkiem, un jāatzīst, ka pieredze, kas tika gūta ir nenovērtējama. Lai arī gandrīz 7 dienas, tika pavadītas autobusā, tā bija iespēja ne tikai iepazīt Eiropas Parlamentu, bet arī apskatīt vairākas skaistas pilsētas Eiropā, un iepazīt jaunus cilvēkus un uzzināt, to kā viņi ir nokļuvuši tur, kur viņi ir.

Esot tur klāt, pārņēma sirreāla sajūta, jo tas viss līdz šim tika skatīts televizorā. Pati ēka, plenārsēžu telpa, plāksne, kas vēstīja gan nožēlu, gan nosodījumu par PSRS totalitāro režīmu. Tas viss lika ticēt, ka ikviens, no mums tur var būt un mainīt jebko.

Tajā pašā laikā, izprotot sistēmu, domas par objektivitāti EP, nedaudz pagaisa.

Ja līdz šim likās, ka Eiropas Jauniešu Parlaments, ir praktiski analogs Eiropas Parlamentam, tad tagad saprotu, ka tā nav. Vai tas slikti, vai labi ir atkarīgs no katra paša.

Viennozīmigi, tas man, un domāju, ka jebkuram no mums, radīja milzīgu motivāciju un iedvesmu. Piekļūt klāt tam, kas līdz šim likās tālu tālu, neko citu nemaz nevar radīt.

Izsaku lielu paldies „Tellus” par doto iespēju un arī Akselam Neilandam, Viviānai Puriņai, Elīnai Feldmanei un Katrīnai Šuvajevai par kompāniju, un par to, ka pacieta mani un nenolinčoja par to, ka iztērējam par 4 eiro vairāk, lai nokļūtu atpakaļ viesnīcā, par jautrajiem vakariem, un patīkamajām atmiņām.

P.S. Iesaku visiem. Jā, arī Tev