Tellus kausa lielā cīņa

Šī gada 11.-12. jūnijā notika pirmā Tellus kausa lielā izcīņa, kurā piedalījās 21 Tellus biedrs un aktīvists. Jaunieši Ummuru ezera krastā divās dienās cīnījās par kausu, sacenšoties spēkā, gudrībā un izdomā.

Pirmā diena sākās ar visu biedru un aktīvistu ierašanos. Visi izskatījās apņēmības pilni iegūt lielo, nezināmo. Visi tika sadalīti 4 komandās, kurām attiecīgi izdomāja arī nosaukumus. „Alus ir, a vīns?” , „Balmaki”, „Cirvji” un „Degļi”. Tellus jaunieši iejutās savās komandās sarūpējot arī talismanus, uzcēla teltis un sacensības varēja sākties. Pēc pirmā uzdevuma, kurā bija jāuzceļ augstākais tornis, uzvaru izcīnīja „Cirvji”, bet arī „Degļi” neatpalika. Pavisam līdzīga aina bija vērojama spraigajās futbola sacensībās. Komandu saliedētība bija jūtama, sacensību gars arī. Kā jau īstās sacensībās, notika runas par sarunātiem spēļu iznākumiem. Lai kā arī nebūtu, uzvaru izcīnīja „Cirvji”, otros atstājot „Alus ir, a vīns?”. Tuvojoties vakaram, katra komanda parādīja sevi no labākās puses, gatavojot vakariņas, klājot galdus un iekurinot grilu. Neizpalika arī pirtī iešana un kopīgās peldes. Vakars noslēdzās ar Tellus talks, kuru laikā Tellusieši dalījās stāstos no savas dzīves. Stāstos, no kuriem viņi ir mācījušies un vēlās pavēstīt arī citiem.

Otrā diena iesākās ar Tellus neiespējamo misiju, kuru visi Tellusieši izpildīja godam. Tās laikā radās Tellus kalendāri, Tellus leģendas un pat dzejoļi, spilgtākais no tiem – Tellus taurētājs. Tam sekoja nopietnā daļa, kuras laikā Tellusieši izglītojās un piedalījās workshopos, kuros runāja par Eiropas Jauniešu parlamenta nākotni, Treniņu nākotni, Tellus uzlabošanu, kā arī par to, kā uzlabot savu dzīvi, izveidojot savu dzīves picu. Tā kā šīs divas dienas tomēr bija Tellus kausa izcīņa, tad tika paziņoti finālisti, kuri tad cīnījās par kausu. Tie bija „Cirvji” un „Balmaki”. Fināls bija spraigs – jātiek pie kausa, kurš ir otrā ezera krastā. Daži airējās ar laivu, daži skrēja apkārt. Visi vēlējās uzvarēt, tomēr, tā kā netika precizēti noteikumi, tika rīkota papildu kārta, kurā uzvaru izcīnīja, un kausu ieguva komanda „Balmaki”. Otro vietu ieņēma „Cirvji”, bet trešo, nu jau apvienojušies „Degvīns”.

Šajās divās dienās cilvēki ne tikai cīnījās par kausu un izglītojās, bet arī satuvinājās, kas, manuprāt, ir lielākais ieguvums. Laiks pavadīts kopā, pirms lielajiem vasaras pasākumiem – T4ET un LNC`11 – noteikti deva nepieciešamo atspērienu, lai šie pasākumi noritētu veiksmīgi. Cerams, ka tie, kuri netika šogad, pievienosies mums Tellus lielā kausa izcīņā 2012.

Rakstu sagatavoja: Kate Dreiblathena