Mēs esam maz, bet varam daudz!

24. aprīlī četri Tellus jaunieši (Kate Dreiblathena, Kristaps Ozoliņš, Irma Tukāne un Ieva Pastare) piedalījās Latvijas Lielajā talkā. Šajā saulainajā dienā devāmies uz pašu Juglas ezera krastu, kur kopā ar kompāniju Coca-Cola Hellenic un daudziem apkārtējo skolu bērniem divas stundas pavadījām sakopjot Juglas ezera krastus. Jāatzīst, ka atkritumu bija daudz un, lai to visu sakoptu, būtu nepieciešamas vairākas dienas, tomēr mēs darījām visu, kas mūsu spēkos, lai šo vietu padarītu kaut nedaudz tīrāku un skaistāku. Starp atkritumiem bija ne tikai ierastie un visiem zināmie atkritumi kā stikla pudeles, papīriņi, bet, protams, arī riepas, spaiņi, kas pildīti ar cementu un pat datora monitori.

Jāatzīst, ka diemžēl, netika sagaidīta vēlētā atsaucība, tomēr, kā izteicās EYP Latvija prezidents Kristaps Ozoliņš: “Mēs esam maz, bet varam daudz!” Un tik tiešām, vien nieka divu stundu laikā tika savākti aptuveni 10 maisi ar atkritumiem un jauki pavadīts laiks. Arī mūsu sadarbības partneri Coca-Cola Hellenic bija parūpējušies par to, lai neviens nenoslāptu šajā saulainajā dienā, un piedāvāja daudz dažādu atspirdzinošu dzērienu. Pēc talkas, visi talcinieki tika aicināti kopīgās pusdienās, kas patiešām bija ļoti gardas.

Kopumā jāsaka, ka pasākums bija izdarīts un tā beigās radās gandarījuma sajūta, par labi paveiktu darbu, un tas jau, patiesībā, ir galvenais – jo kopā mēs varam daudz.

Atliek cerēt, ka arī nākošgad Tellus iesaistīties Lielajā talkā, un kas zina, varbūt paši kādu talkas vietu arī organizēs.

Kate Dreiblathena