Atskats uz Rīgas un Latgales-Vidzemes Reģionālajām sesijām

Gadu „Tellus” iesācis sparīgi – sekmīgi notikušas divas EJP reģionālās sesijas. Gan Rīgas, gan Latgales-Vidzemes Reģionālā sesija Smiltenē kļuva par lieliski un produktīvi pavadītu laiku to dalībniekiem.

Rīgas Reģionālā sesija notika no 4. līdz 6. janvārim Ādažos, tās prezidente bija mūsu pašu Katrīna Šuvajeva. Sesijā piedalījās delegāti no Rīgas un reģiona skolām, kuri 7 komitejās apsprieda tādus tematus kā narkotiku izplatības draudi, reformas Latvijas izglītības sistēmā un jauniešu iesaiste politisku lēmumu pieņemšanā un citus.

RRS GA


RRS galvenie organizatori bija Anna Marija Leščinska un Reinis Tutāns.

Reinis dalījās savos iespaidos par sesiju:

“Tā kā šī nebija pirmā reize, esot galvenajam organizatoram, bija ar ko salīdzināt un izvērtēt. Kā sesijas stipro pusi varu pieminēt norises vietas, jo Ādažu Brīvā Valdorfa skola un kultūras centrs bija ļoti skaisti un mājīgi. Finansiālā sesijas daļa kā vienmēr bija izaicinājums, tomēr beigās izdevās to noorganizēt bez zaudējumiem.

Organizatoriskajā ziņā gadījās šādas tādas aizķeršanās, tomēr tās veiksmīgi atrisinājām. Prieks par to, ka visi delegāti, ar kuriem izdevās aprunāties, apgalvoja, ka sesija bijusi izcila! Vakara pasākumi piešķīra sesijai īpašu gaisotni, tā pat ieguva vairākus neoficiālus nosaukumus – šokolādes sesija, Ziemassvētku sesija.Paldies organizatoru komandai un pārējiem oficiāļiem, kuri ar savu aizrautību un degsmi palīdzēja sesijai izdoties!

Īpaša pateicība arī atbalstītājiem: Ādažu novada pašvaldībai, Zviedrijas Karalistes vēstniecībai Latvijā, Ādažu Čipsiem, Rēzeknes gaļas kombinātam, Fazer, Hanzas maiznīcai un Latvijas valsts mežiem.”

208542_460276667377371_388547739_n

Nedaudz vairāk kā mēnesi pēc RRS EJPieši pulcējās Smiltenē, kur Smiltenes Ģimnāzijā un Kultūras namā no 23. līdz 25. martam norisinājās Latgales-Vidzemes Reģionālā sesija.

Delegāti no Latgales un Vidzemes reģiona skolām un arī no Liepājas, Venstpils un citām Latvijas pilsētām, triju dienu garumā diskutēja par ģenētiski modificētu pārtiku, minoritāšu tiesībām, eiro ieviešanu Latvijā un citām jauniešiem aktuālām tēmām. Sesijas prezidenta krēslā bija šveicietis Dominiks Dēgens, bet galvenie organizatori – Laura Vizule un Juris Gogulis.

LVRScw

Juris par LVRS stāsta:

“Patīkama ir apziņa, ka trīs dienu pasākuma plāns – budžets, aktivitātes, dalībnieku skaits – tika apspriests jau agrajā 2012. gada decembrī, kad tapa zināma šī pasākuma organizatoru komanda. Trīs mēnešu gatavošanās darbi mūs noveda līdz patīkamam iznākumam – delegātu smaidiem un oficiāļu komandas pateicības vārdiem, tostarp par milzīgajiem ēdiena klāstiem.

Ļoti liels prieks ir par visnotaļ jauno organizatoru komandu – neviens nelika vilties, bet tikai sajūsmināties par to, cik daudz zina un spēj. Protams, nekādi arī bez mūsu atbalstītājiem, kuri palīdzēja sesijai izdoties – Smiltenes novada pašvaldībai, Rēzeknes novada pašvaldībai, Fazer, SIA Lode un Coca-Cola Hellenic.

Sesijas neoficiālā tēma bija “Dance your soul through the future”, un dejas tematika tika saglabāta visu sesijas laiku. Atsevišķi par to jāpasakās arī sesijas mediju komandai, kura turklāt nāca klajā ar neoficiālu sesijas himnu.”

LVRShos