Piņķi aicina ciemos!

EJP Latvija aicina delegātus uz EJP Latvijas 10. reģionālo sesiju Rīga 2012 Piņķos, Babītes novada centrā. Sesija notiks no 5. līdz 7. janvārim.

Rīga 2012 būs otrā no trim EJP Latvijas reģionālajām sesijām, kurās tiks izvēlēti delegāti 10. Latvijas Nacionālajai konferencei 2012. gada jūlijā. Sesija iepazīstinās latviešu skolēnus, vecumā no 9. – 11. klasei, ar EJP un tā pamatprincipiem un dos tiem iespēju angļu valodā apspriest jauniešu iesaistīšanos Eiropas nākotnes veidošanā.

Sesijā ir paredzēts uzņemt aptuveni 70 delegātus no Rīgas reģiona skolām, kā arī delegācijas no citām Eiropas valstīm. Sesijas 3 dienu laikā delegātiem būs iespēja piedalīties EJP sesiju pamatdaļās–komandas saliedēšanā (teambuilding), darbā komitejā (committee work) un ģenerālajā asamblejā (General Assembly). Delegāti tiks iedalīti 7 komitejās, kurām katrai būs 2 komiteju vadītāji un formulēta kāda konkrēta aktuāla problēma, kurai meklēt risinājumus. Komandas saliedēšana palīdzēs jauniešiem justies brīvi un ērti komitejas biedru apkārtnē, iepazīt vienam otru, atrast veidu, kā kopīgi risināt neparastas problēmas, kā arī iegūt komandas biedru uzticību. Komitejas darba laikā delegāti diskusiju gaitā veidos rezolūcijas par savu tēmu, cenšoties piedāvāt jaunus un inovatīvus risinājumus problēmām. Ģenerālajā asamblejā komitejas prezentēs savus un vērtēs citu komiteju risinājumus. Šo visu daļu vidū notiks paralēli pasākumi, tai skaitā EJP sesiju tradicionālais Eirokoncerts, kurā jaunieši varēs visdažādākajos veidos parādīt savus talantus.

Pieteikumus sesijai sūtiet uz e-pastu rigas.regionala.sesija12@gmail.com līdz 16. decembrim. No katras skolas var pieteikties ne vairāk kā 5 cilvēku delegācija. Sesijas dalības maksa ir 8 Ls.

Delegātiem ir paredzēts ierasties International School of Latvia (Meistaru iela 2, Piņķi, Babītes pag., Babītes nov., LV-2107) 5. janvāra rītā no plkst. 9:00 līdz 10:30. Ja Jums ir kādi jautājumi, tad varat rakstīt mums uz rigas.regionala.sesija12@gmail.com.

Eiropas Jauniešu Parlaments (EJP) ir unikāls starptautisks jauniešu forums un viena no lielākajām debašu platformām Eiropas jauniešiem. Tā ir politiski un nacionāli neatkarīga organizācija, kuras mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu, sociālo iniciatīvu un jauniešu personīgo attīstību. EJP ir dibināts 1988. gadā un kopš tā izveidošanas jau desmitiem tūkstošu jauniešu ir piedalījušies reģionālās, nacionālās un starptautiskās sesijās, atraduši draugus un nodibinājuši kontaktus visas Eiropas mērogā. Šobrīd tas sastāv no 32 nacionālajām organizācijām, kas apvieno tūkstošiem jaunu, aktīvu cilvēku. EJP ietvaros katru gadu norisinās vairāk nekā 60  reģionāla, nacionāla un starptautiska līmeņa sesiju. Tās dod jauniešiem iespēju izteikt savu viedokli par jautājumiem, kas ir aktuāli gan Eiropā, gan viņiem pašiem. Šajā procesā tiek uzlabotas viņu svešvalodu zināšanas un diskusiju prasmes, iegūti paziņas no visas  Eiropas, iepazītas citas kultūras un uzzināts daudz jauna par sevi interesējošām tēmām. Eiropas Jauniešu parlamenta dalībniekiem ir iespēja pašiem personīgi piedalīties savas nākotnes sabiedrības veidošanā.

Uz tikšanos Piņķos!

Ar cieņu,
EJP Latvijas 10. reģionālās sesijas Rīga 2012 organizatoru komanda.