Ražīga diena

Šodien – 9.februārī norisinājās 1. informatīvais seminārs skolniekiem, par Eiropas Jauniešu parlamentu un par Latvijas Nacionālo sesiju Valmierā, šogad augustā.
Par semināra norises vietu tika izvēlēta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, un semināra sākums tika nolikts 15:30. Par spīti tehniskām kļūmēm un 15 minūšu aizkavēšanos, seminārā kopā pulcējās deviņi 1.ģimnāzijas skolnieki. Semināru vadīja Katrīna un Andris, un palīdzīgu roku organizēšanā sniedza Liene. Jāatzīmē arī Aksela lidojums 10 minūtēs no savas fakultātes līdz ģimnāzijai, lai novērstu radušās tehniskās ķibeles.

Seminārā īsi tika izstāstīts par Eiropas Jauniešu parlamentu un tā pirmsākumiem Latvijā, kā arī par LJO „Tellus” un kāda nozīme tam ir EJP attīstībā Latvijā. Uzsvars tika likts uz to, lai jaunieši jau no sākuma iegūst aptuvenu vīziju, par to, kas notiek sesijā un kādas pozīcijas ieņem dažādi cilvēki. Visbeidzot, tika atklāti noslēpumi par tuvojošos Latvijas Nacionālo sesiju augustā un par veidu, kā notiks pieteikšanās sesijai. Jāuzslavē arī publika, kas uzdeva lieliskus un pats galvenais trāpīgus jautājumus, detaļu precizēšanai. Viens no jautājumiem skāra paša Tellus darbību, respektīvi treniņseminārus, kas ļāva izpausties Akselam un izreklamēt strauju tempu uzņēmušo treniņu darba grupu.

Noslēgumā, jauniešiem tika piedāvāta iespēja pierakstīt savu e-pastu un vārdu, lai saņemtu turpmāku informāciju par EJP aktivitātēm Latvijā un nevilcinoties, visi jaunieši to arī izdarīja.

Kopumā, lai arī ar kļūdām, tomēr lieliska mācībstunda, kā turpmāk vadīt un organizēt šādus seminārus, lai celtu to kvalitāti un vēl vairāk jaunieši uzzinātu, par to, kas EJP ir. Ir skaidrs, ka jaunieši no 1.ģimnāzijas uz Valmieru nebrauks ar domām par vasaras nometni, bet gan ar skaidru vīziju par to, kas viņiem būs jādara.

Jau tā pietiekami veiksmīgā diena, tika padarīta vēl veiksmīgāka, jo Aksels pirms semināra sākuma paziņoja, ka ir iespēja pastāstīt par EJP arī Radio NABA. Tātad vēl, apmēram, 50 000 cilvēkiem bija iespēja dzirdēt par visu iepriekšminēto. Arī šeit austiņas uzvilka Andris un Katrīna un pusstundas laikā centās izstāstīt, kas ir tas, ko mēs darām un kāpēc. Atbildot uz raidījuma vadītāju jautājumiem, vidusmēra cilvēkam noteikti radās interese uzzināt ko vairāk par EJP, kaut vai tāpēc, lai aizbrauktu uz Zviedriju un Portugāli un aplūkotu tur dzīvojošās meitenes. Andris, protams, neaizmirsa piekodināt par ZZ Gada Balvu un cilvēku uzdevumu balsot par viņu kā par skatītāju simpātiju!

9.februāris noteikti ieies vēsturē kā diena, kad par EJP uzzināja liela daļa Latvijas jauniešu un cerams, ka tas sekmēs EJP attīstību arī turpmāk. Vēlreiz paldies Katrīnai, Akselam un Lienei!