Projekts East.West.Youth

East.West.Youth ir projekts, ko organizē Latvijas Jauniešu organizācija „Tellus”. Šī ir reģionāla Eiropas Jauniešu parlamenta sesija, kas no š.g. 21. līdz 25. novembrim Daugavpilī pulcēs 120 jauniešus no 10 valstīm. Projekta dalībvalstis ir Latvija, Baltkrievija, Lietuva, Igaunija, Ukraina, Krievija, Moldova, Gruzija, Ungārija un Polija. Projekta laikā jaunieši apspriedīs Eiropā aktuālus politiskus jautājumus, ekoloģiskas un sociālas problēmas un meklēs tām risinājumus, rakstot rezolūcijas.

East.West.Youth projekta galvenais mērķis ir atbalstīt un veicināt Austrumeiropas jauniešu sadarbību gan savā starpā, gan ar Rietumeiropas jauniešiem. Tā kā Austrumeiropā Eiropas Jauniešu Parlamenta kustība vēl nav tik attīstīta kā Rietumeiropas valstīs, šīs sesijas nolūks ir vairāk atbalstīt tieši Austrumeiropas jauniešus, lai palīdzētu tiem noticēt savām spējām un radīt iespējas viņiem realizēt savas idejas un popularizēt tās.

Neapšaubāmu ieguvumu gūst arī Daugavpils pilsētas jaunieši, jo viņi ir vieni no sesijas organizatoriem. Tieši šie jaunieši, pateicoties sesijas organizēšanas laikā iegūtajai pieredzei, būs jaunas jauniešu nevalstiskās organizācijas izveidotāji un dibinātāji Daugavpilī. Nākotnē, rīkojot reģionālas un internacionālas sesijas tieši Daugavpilī un Daugavpils novadā, šīs organizācijas darbība arī spēs celt un nest Daugavpils vārdu ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un vēl vairāk attīstīt šo reģionu starptautiskā tūrisma jomā. 10.martā projekta galvenie organizatori, Andris Šuvajevs un Liene Skrodere, iesniedza šo projektu Eiropas Savienības informācijas aģentūras rīkotajam NVO projektu konkursam.

Novēlam veiksmi un ceram, ka šis projekts iegūs savus pirmos līdzekļus idejas realizācijai.