Pirmais Tellus treniņš

Nu hei, hei!
Ar lielu prieku beidzot varam ziņot, ka uz pavasara pusi, kad daba mostas (un izskatās, ka arī Tellus treniņu darba grupa tai līdzi!) arī mēs esam sarosījušies un ķērušies tā pavisam nopietni pie jaunatnes izglītošanas, tāpēc nupat kā pagājušajā nedēļas nogalē aizvadītas pirmās Tellus organizētās apmācības jauniešiem „Kā prezentēt sevi darba intervijā?”

Tā kā visi tur nebija, tad neliels ieskats tajā, kas tad notika:

Tātad – treniņš norisinājās divas dienas – 14. un 15. martā, kā jau tas pienākas izglītojošam pasākumam, un to vadīja pieredzes bagātas, personāla vadības konsultāciju uzņēmuma „Eiro Personāls” lektores – pirmajā dienā ar jauniešiem strādāja personāla atlases projektu vadītāja Ilze Žilde, bet otrajā dienā – vecākā konsultante Arta Biruma.

Apmācību pirmajā dienā vairāk tika diskutēts un runāts par to, kā sagatavoties darba intervijai, kā īsti notiek personāla atlases process, kādus jautājumus intervētājs var jautāt, kā labāk atbildēt, kā uzvesties intervijas laikā un galu galā – kādas tad ir tiesības un pienākumi darba intervijā. Protams, ka lai to visu labāk apgūtu, viss teorētiskais tika izmēģināts arī praktiski. Mēs intervējām viens otru un iejutāmies gan intervējamā, gan intervētāja lomās un apspriedām tipiskākās kļūdas. Šie jautājumi palīdzēja mums apdomāt to, ko mēs varētu teikt turpmākajās darba intervijās un daudzi teica, ka turpmāk pāršķirstīs jautājumus pirms darba intervijām.

Pirmā diena pagāja nemanot un visi devāmies uz mājām apmierināti un ieguvuši daudz jaunas informācijas.

Otrajā dienā, svētdienā, vairāk pievērsāmies tādām dvēseliskām lietām – saviem profesionālajiem dzīves mērķiem, centāmies saprast, ko tad īsti dzīvē gribam (vai arī gluži otrādi – negribam), meklējām atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, diskutējām par vadītāja lomu organizācijā, kā arī centāmies iepazīt sevi kā personību (lai gan reizēm, lai to izdarītu, diemžēl arī ar visu dzīvi nepietiek!). Izrādās, ka nākotnes plānus un mērķus izvirzīt nav nemaz tik viegli, kā domājām, un 2070. gads mums vēl joprojām ir miglā tīts, bet tuvākie pāris gadi jau vairs neliekas tik tāli. Kā arī lektore mūs apskaidroja, kas slēpjas zem vārda „coaching” un parādīja reālu demonstrāciju. Tagad arī mēs zinām, kas tas ir par zvēru un ko ar to dara!  Mūsuprāt, viens no interesantākajiem testiem bija par vadīšanas stiliem, jo reāli dzīvē tos varējām novērot, kad prezentējām savas darba grupas! Radošie un pļāpīgie tiešām nevarēja beigt runāt gan par, gan ne par tēmu, bet analītiskie meklēja sakarības un salīdzināja. Prieks redzēt teoriju dzīvē un piedzīvot to uz savas ādas.

Taču nedomājiet, ka divas dienas tikai sevi pētījām un gatavojāmies darba intervijām. Tomēr sestdienas un svētdienas rīti ir smagāki kā citi, jo mēs arī baudām dzīvi, bet tā pat mēs bijām sparīgi un tikai daži paspēja atpūtināt acis nedaudz. Nu mēs taču arī esam tikai cilvēki. Toties kopā iepazinām citus jaunus un aktīvus darboņus, sadraudzējāmies un vienkārši pavadījām kopā patīkamu laiku (ak jā, un vēl visi kopā ēdām garšīgas pusdienas!), neformālākā gaisotnē spēlējot kārtis, apspriežot jaunumus vai smejoties par jokiem un ceram, ka vismaz daļa no treniņa dalībniekiem var, roku liekot uz sirds, teikt: „Jā, tas bija vērtīgi pavadīts laiks!”

Protams, arī mums, organizatoriem, tas bija izaicinājums, jo kā nekā tas bija mūsu pirmais treniņš, bet mēs esam lepni par sevi, jo izvērtēšanas anketās cilvēki teica tiešām labus vārdus (jā, nākošreiz būs silta tēja un kafija!:)) un izrādiju interesi par turpmākajiem treniņiem. Protams bija dažādi misēkļi, bet mēs esam gatavi mācīties no kļūdām un novērst tās, lai mūsu treniņu kvalitāte augtu un pašiem būtu vēl lielāks prieks par tiem, bet galvenais mērķis bija sasniegts – mūsu dalībnieki bija apmierināti ar divu dienu pasākumu un ieguva daudz jaunu iespaidu, zināšanu un, cerams, paziņu. :)

Arī mēs, treniņu darba grupa, cilvēki, kas rūpējāmies par to, lai viss notiktu, tur bijām un tāpēc vislielāko PALDIES sakām gan cilvēkiem, kas piedalījās treniņā, gan vārda vistiešākajā nozīmē – burvīgajām lektorēm Ilzei un Artai, kas mums veltīja savas brīvdienas un palīdzēja, mums, jauniešiem, ieviest kaut nelielāku skaidrību šajos jautājumos, gan arī visiem, kas mūs atbalstīja – konsultāciju uzņēmumam „Eiro Personāls”, Rīgas Ekonomikas augstskolai, portālam delfi.lv un uzņēmumam „Copy General”. Kā arī PALDIES „Red Bull” meitenēm, kas „cēla mūs spārnos” pirmajā dienā gan ar savu kompāniju, gan dzeramajiem. :)

Ak, jā, un vēl viens vismīļākais PALDIES visiem Tellusiešiem, kas mums ticēja, atbalstīja mūs, palīdzēja un pats galvenais – turēja par mums īkšķus! Mēs ceram, ka esam godam nesuši Tellus vārdu pasaulē!

Varat arī ar acīm paskatīt mūsu piedzīvojumus Tellus mājas lapas galerijā, lai redzētu, kā tad viss tas notika arī vizuāli.

Nu ko, pieteik gulēt uz lauriem un jāķeras klāt nākošajam treniņam! Saņemamies un rukājam tālāk! :)

Autores: Lauma Kadiķe un Edīte Šnepste

Treniņa bilžu galerija