Pirmā ungāru nacionālā sesija

Paralēli čehu nacionālajai EJP sesijai un Rumānijas forumam, šobrīd EJP pasaulē ir vēl viens īpaši svarīgs notikums – pirmā ungāru nacionālā sesija. Man un Latvijas EJP tika izrādīts milzīgs gods, uzaicinot mani par sesijas prezidentu, tāpēc šobrīd sēžu sesijas “ofisā” stundas attālumā no Budapeštas un izbaudu sesiju.

Pirmkārt, es gribētu nodot daļu no organizatoru entuziasma tālāk uz Latviju – sesijas galvenais organizators ir Tamas Kozma, 18 gadus jauns puisis, kurš arī ir veicis lielākos sagatavošanās darbus. Viņam palīdz Vera un Tibi, kurš īsti nerunā angliski. Kopumā šie trīs organizatori ar dažu citu palīdzību ir noorganizējuši pagaidām brīnišķīgu pasākumu – mēs paliekam viesnīcā, ir bijusi arī veiksmīga delegātu atlase – visi komiteju vadītāji priecājas par augsto līmeni, un Ģenerālā asambleja notiks Ungārijas parlamentā (kur iepriekšēja dienā notiks arī Rumānijas foruma Ģenerālā asambleja, kur Latviju pārstāv vairāki dalībnieki). Ģenerālajā asamblejā mūs apciemos arī EJP un Tellus draugs no VeRi laikiem – Eiropas komisārs Laszlo Kovacs, kā arī citi prominenti viesi no Eiropas Parlamenta un Ungārijas parlamenta.

Šoreiz gan ir nedaudz citādāk pildīt prezidenta pienākumus, jo, kopā ar savu viceprezidentu Mark McDaid, nevadam nevienu komiteju. Tas nozīmē, ka ir arī nedaudz laiks iedzīt parādus SSE, kas ir ļoti svarīgi, jo būtu jauki pabeigt skolu šogad ;) Pārējie komiteju vadītāji ir ar samērā mazu pieredzi, bet tas, kā jau parasti, spēlē tikai par labu – prieks skatīties uz viņu entuziasmu. Arī es pats ārkārtīgi gaidu Ģenerālo asambleju, jo Ungārijas parlaments ir brīnišķīga vieta.

Sveicieni visiem no brīnišķīgās Budapeštas!