Pirmā Tellus Sesijas Simulācija

Jau decembra sākumā ļoti čaklās Accademic Committee meitenes uzsāka pirmās Tellus sesijas simulācijas plānošanu. Pats svarīgākais jautājums pirms tālākas projekta izstrādes bija datuma izvēle. Tā nu bez īpašas plūkšanās top izvēlēts 17. janvāris. Domāts – darīts! Komitejas priekšsēdētājas Ievas Freidenfeldes vadībā tika izveidots tālākais darba plāns un sadalīti pienākumi. Laikā līdz simulācijai noteikti jāpaveic vairāki svarīgi priekšdarbi.

Kā mēdz sacīt angliski runājošie nekustamā īpašuma pārdevēji: “Location, location, location!” Kur tad galu galā realizēsim savu ieplānoto simulāciju? Varianti bija divi – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija vai RCHV. Humanitārās vidusskolas direktore sacentās viesmīlībā ar Valsts ģimnāzijas direktoru, tomēr – dāmām priekšroka – tā tad arī šis jautājums tika atrisināts.

Protams, pašai sesijas simulācijai bija nepieciešamas vēl trīs vitāli svarīgas sastāvdaļas – tēmas, dalībnieki un “krēsli”! Ar pirmo uzdevumu rekordīsā laikā tiek galā Marta Jumeja piedāvājot trīs visai apjomīgas un intriģējošas tēmas. Savukārt pēc tam, kad iecerētajiem delegātiem izsūtīti ielūgumi, komiteja nolemj, ka par simulācijas “krēsl-personām” iecels Martu Jumeju un Signi Rudovoču. Pārlūkojot darāmo lietu sarakstu, šķiet, ka viss nepieciešamais atķeksēts.

Tā pienāca zīmīgais sestdienas rīts. Pirms vēl rīdzinieki bija modušies savām nedēļas nogales aktivitātēm, organizatoru komanda jau atradās skolā un aktīvi rosījās. Un skat – nepaspējām ne attapties, kad visi gaidītie delegāti bija sanākuši, un sesija varēja sākties!

Ieva Freidenfelde iejutās sesijas prezidenta amatā un teica lakonisku, bet nozīmīgu atklāšanas ceremonijas runu, lai tālāk aicinātu gan delegātus, gan “krēslus” uz pāris aktīvām teambuilding spēlēm. Mazliet samiegojušies delegāti arvien aktīvāk iejutās kopējā gaisotnē un pēc kafijas pauzes jau bija gatavi uzsākt debates. Sadalīti divās grupās, delegāti ar tējas krūzēm rokās un “kaujas saucieniem uz lūpām” ieņēma savas komiteju telpas un uzsāka darbu! Ar nesatricināmu nopietnību un karstu debašu palīdzību delegāti virzījās soli pa solim uz priekšu, lai sasniegtu kopējo mērķi – rezolūciju, kas spētu pārliecināt General Assembly klātesošos.

Lai gan visu dienu risinājās visai nosvērtas debates par šobrīd aktuāliem jautājumiem, pie rezolūciju rakstīšanas delegāti tomēr ķērās klāt ar atvieglojumu un zināmu humora devu. Rezultātā GA laikā organizētāji un abas komitejas tika iepazīstināti ar amizantām rezolūcijām, kurās aiz patapinātu angļu valodas frāžu koķetuma slēpās pavisam nopietni ierosinājumi un Tellus nākotnes vīzijas. Pēc improvizēta imaginārā “iedomājies” atskaņojuma prezidente slēdza Pirmo Tellus Sesijas Simulāciju un apsveica mūs visus ar panākumiem!

Signe Rudoviča