Pilsētas skrējiens “”Parunā ar Rīgu””

Pilsētas skrējiens „Parunā ar Rīgu” norisināsies 8.augustā Latvijas Jaunatnes padomes rīkotās starptautiskās Jaunatnes dienas ietvaros. Pasākums norisināsies Andrejostā, paredzētas vairākas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes, no kurām skrējiens “Parunā ar Rīgu” būs Jaunatnes dienas centrālais, skaļākais notikums. Jaunatnes dienu kopumā apmeklēs ap 5 tūkstošiem jauniešu.

Pasākuma formāts ir inteliģentā orientēšanās. Tas nozīmē, ka kontrolpunkti (kopā 12) būs jāmeklē nevis pēc kartes, bet gan  atrisinot dažādus atjautības uzdevumus, kas saistīti ar vispārējām zināšanām par galvaspilsētu un tās kultūrvēsturiskajiem objektiem. Skrējienā piedalīsies 20-25 komandas ar trim dalībniekiem. katrā. Plānots, ka projektā “Parunā ar Rīgu” kopumā piedalīsies120 jaunieši.

Pasākuma sauklis ir „Vai tu zini, ko domā tava pilsēta?” – Rīga tiek personificēta kā dzīva būtne, kuras domas dalībnieki noskaidro ar šo pasākumu. Katrā kontrolpunktā dalībniekiem būs ar dažādu radošu un atraktīvu uzdevumu palīdzību jāiegūst kāds Rīgas domu grauds – teikums par kādu aktuālu problēmu, sabiedrisku procesu. Kopā būs12 kontrolpunktu, un to izskriešanai būs 2 līdz 2,5 stundas laika. Komandu pēdējais uzdevums būs izdomāt, ko viņi vēlas pateikt Rīgai, un par labāko ideju komanda saņems balvu. Komandu izveidotie teikumi tiks publicēti Tellus mājas lapā. Pasākumam augusta pirmajās dienās būs iespējams pieteikties iepriekš, aizpildot komandas pieteikuma anketu www.tellus.lv

Līdzjūtējiem būs iespēja sekot līdzi pasākuma norisei-Andrejostā tiks uzstādīts ekrāns, un viens no skrējiena dalībnieku uzdevumiem būs sūtīt īsziņas ar tikko uzzinātajiem Rīgas domugraudiem uz telefona numuru, kas savienots ar šo ekrānu, tādējādi Jaunatnes dienas apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi situācijai, kā arī uzzināt Rīgas domas.

Pirms starta katrai komandai tiks izdalīta atjaunošanas karte, lai varētu sūtīt sms ar kontrolpunktos iegūtajiem Rīgas domu graudiem uz telefonu, kas savienots ar lielo ekrānu.

Dalībnieku skaits: 20-25 komandas, katrā pa trim cilvēkiem.

Mērķi:

  • Veicināt jauniešu atjautību un konkurētspēju, iedvesmot citādam skatījumam.
  • Izglītot jauniešus par Rīgu un tās kultūrvēsturiskajiem objektiem.
  • Sniegt jauniešiem iespēju iepazīt Rīgas vēsturiskās vietas un liecības caur interaktīvām darbībām
  • Piedāvāt jauniešiem lietderīgu alternatīvo laika pavadīšanas iespēju, veicinot izpratni par sabiedrībā aktuālām tēmām, problēmām.