Radošas personības spēj rast motivāciju it visā!

Tieši pirms mēneša Rīgas Ekonomikas augstskolā norisinājās treniņa „Motivācija” pirmā daļa, taču pēc divām nedēļām Latvijas Ārstu biedrības telpās norisinājās arī otrā daļa. Gan dalībniekiem, gan organizatoriem bija gandarījums par to, ka mēs visi brīvdienu rītā esam piecēlušies agrāk nekā ierasts un brīvdienu esam ziedojuši tam, lai rastu motivāciju bakalaura rakstīšanai vai eksāmenu sagatavošanās procesam. Vienvārd sakot, uz treniņu bija ieradušies jaunieši, kas meklēja motivāciju kāda darba paveikšanai un pareizu metodiku citu motivēšanai.

Pirmajā treniņu dienā jaunieši mācījās motivēt sevi, un mēs visi nonācām pie secinājuma, ka, darot to, ko mums patīk darīt, darba process ir priekpilna un rezultāts šķiet īpaši patīkams. Tad kāpēc nemotivēt sevi ar patīkamām lietām un darbībām? Varbūt darbs grupā būs daudz rezultatīvāks, nekā strādājot vienam? Bet varbūt Tev ir vajadzīga atbalsta persona, kas mudinās tevi paveikt darāmo? Lai atrastu atbildes uz šiem jautājumiem, mēs sūri un grūti strādājām gan grupās, gan individuāli, smiekli un jautrība netrūka. Piemēram, vai esi mēģinājis ēst pusdienas bez dakšiņas? Ja ne, tad Tellus treniņos ir lieliska iespēja izbaudīt šo ekstru. Un diez kad Latvijā ieviesīs tādas profesijas kā sniega kausētājs, ēdienu ēdājs un odu skolotājs? Laiku, kad ieviesīs šīs profesijas mēs nezinām, taču jaunieši Tellus treniņā izdomāja šo profesiju mērķus.

Otrajā treniņa dienā mēs uzzinājām to, ka ir četri cilvēku tipi un katrs no tiem ir citādāks. Mācījāmies noteikt cilvēka tipu pēc uzvedības. Kādēļ ir svarīgs, kāds ir cilvēka tips? Tam ir nozīme tam, ja tev ir jākontaktējas ar šo cilvēku un jāveic kāds kopīgs darbs. Tev ir jāzina, kā šo cilvēku uzrunāt, kā pasniegt informāciju un kā motivēt labvēlīga mērķa sasniegšanai. Pateicoties Aldim Zaulam, personāla attīstības uzņēmuma SIA „Outdoor Latvia” speciālistam, mēs iemācījāmies atšķirt šos četrus cilvēku tipus un mācījāmies komunicēt ar šiem dažādajiem tipiem.

Dažiem dalībniekiem šis treniņš bija pirmais, un viennozīmīgi veiksmīgs uzsākums tam, lai arī turpmāk apmeklētu Tellus treniņus, taču tie, kas jau bija bijuši uz treniņu, atzina, ka Tellus treniņi ir kļuvuši par zīmolu, kuram uzticas.

Uz tikšanos kādā no Tellus treniņiem!

Bildes no treniņa meklē galerijā vai šeit.

Rakstu sagatavoja: Ieva Ozoliņa