Latgales reģionālajā sesijā darbs rit pilnā sparā!

Šī sesija ir kā sapnis, sapnis, kuru mēs uzdrošināmies realizēt, bet to, vai viss piepildīsies kā iecerēts, redzēsim jau pēc sesijas. Galvenais ir uzdrošināties un neatkāpties no sapņiem! Šī būs lieliska sesija, jo pie tās strādā daudz lielisku cilvēku un tas ir Lielais Sākums!” Abas organizatores ir pārliecinātas, ka sesija izdosies un būs fantastisks notikums, kas Latgales jauniešos paliks kā spilgtas atmiņas.

Eiropas Jauniešu parlamenta Latgales reģionālā sesija norisināsies trīs dienas, no 19. līdz 21. martam, Rēzeknes 5. vidusskolas un Rēzeknes novada domes telpās. Sesijā piedalīsies 56 delegāti no Varakļānu, Balvu, Krāslavas, Jēkabpils, Rēzeknes un Viļānu skolām. Sesijas norisi nodrošinās 5 organizatori un 21 oficiālis, to skaitā oficiāļi no Ukrainas. Sesijas prezidente ir Gudega Ēlerte, taču editore – Ieva Vīksne. Sesijas galvenās organizatores ir Signe Groznija un Diāna Reinika.

Kā abas organizatores jutās pirms sesijas?

Diāna: Sesijas tuvums ir ļoti satraucošs un iedarbojas kā mega kafijas deva. Sirds sitas strauji un ik pa brīdim ir sajūta, ka esi pazudis. Un tomēr.. Ir ieguldīts liels darbs un nosprausti konkrēti pieturas punkti, kas atkal atgriež realitātē un liek spriņģot tālāk. Mana vislielākā vēlēšanās ir iesaistīt maksimāli daudz Latgales jauniešu EYP, parādīt viņiem iespējas un atstāt TĀDAS atmiņas, lai kādreiz, kad kāds no mūsu delegātiem būtu kādas grandiozas sesijas prezidents, viņš teiktu – es savu ceļu EYP uzsāku toreiz Latgalē. Tā tik bij’ sesija.

Signe: Katru brīdi šajā nedēļā vienīgās domas, kas šaudās prātā ir: LRS, LRS un vēl LRS. Nemitīgi nāk jauni atklājumi un idejas par sesijas vajadzībām un atpūtas pasākumiem. Ļoti daudz makalatūras aizgājis, tikai pierakstot to, ko nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst izdarīt. Stress, jā tas jau ir sācies tagad, naktīs nevaru aiziet mierīgi gulēt, jo liekas, ka nakti ir lietderīgāk izmantot strādāšanai, nekā gulēšanai. Bažas ir par sīkām organizatoriskām lietām, bet ja ir bažas, tas nozīmē, ka mēs tās risinām, lai tādu nebūtu. Mēs ceram, ka viss izdosies un visi izbaudīs gan mūsu piedāvāto atpūtas vakaru, gan arī eirokoncertu. Būs labi! :)

Rakstu sagatavoja Ieva Ozoliņa