Tellus LJP kongresā.

jmk1Vissaulainākajā no līdz šim bijušajām aprīļa dienām, kad laikapstākļi mūs beidzot priecēja ar svelmainu dienu (salīdzinot ar iepriekšējiem aukstajiem mēnešiem, kad daudziem šķita, ka pavasari Latvijā nesagaidīt, tā pavisam noteikti bija tāda), četri no Tellus biedriem devās uz Latvijas Jaunatnes padomes ikgadējo kongresu, kurā tika lemti jautājumi, kas tiešā veidā skar visas no dalīborganizācijām. Tai skaitā, tika ievēlēta jauna LJP prezidente un valde, apstiprināti statūti, jauki sakomunicēts savā starpā un iegūta iespēja uzzināt par aktuālākajiem jauninājumiem Latvijas jaunietim „pieejamajā” pasaulē – Iespējamā Misija (www.iespejamamisija.lv), Jauniešu Ministru kabinets, jaunās LJP dalīborganizācijas u.c.

Ja sākumā mazliet baidīja citu organizāciju pārstāvju kūtrums, tad dienas otrajā pusē izkristalizējās, ka viss notiekošais pavisam noteikti paliks atmiņā kā jautrs, draudzīgs un lietderīgs pasākums. Nevar nepieminēt, ka lielu lomu šī apstākļa radīšanā spēlēja nu jau iepriekšējās valdes savstarpējās tuvās attiecības (par godu „aizejošai” prezidentei, mīļajai Evai Ikstenai, tika izveidots slaid-šovs ar viņas foršākajām fotogrāfijām, fonā skanēja „Simply the best”, tika dāvināti ziedi, mandarīnkoks, princeses kronis), saulīte un svaigais gaiss aiz žalūzijām. J

Runājot par nopietno, ko nolēmām un uz ko centāmies rast atbildes… Oficiālos momentus neiekļausim, būs garlaicīgi lasīt par protokola radīšanu, balsošanas kārtību. Eva īsumā (LJP kolāžas veidā) pastāstīja par 2008. gada 12 mēnešu un 2009. gada pirmo 4 mēnešu spilgtākajiem pasākumiem, paveikto, izcīnīto. Janvāris ’08 zīmīgs ar darba uzsākšanu, reģionālo apspriežu Latvijā organizēšanu. Aprīlī, tieši pirms gada, valde ar brīvprātīgajiem censoņiem uzsāka cīņu par tiesībām rediģēt Jaunatnes likumu, kas līdz pat vasaras sākumam aizņēma visu prātus. Kā saka pati Eva – tas esot bijis viņas galvenais mērķis savas prezidentūras laikā, panākt, lai Jauniešu tiesības tiktu aizstāvētas ne tikai mutiski, bet arī ar likumu. Vasaras periods LJP bijis bagāts gan ar patīkamiem, gan grūti atrisināmiem jautājumiem – cīņa ar banku par biroja saglabāšanu izvērtās par vienu no diviem grūtākajiem paveicamajiem uzdevumiem 4 gadu periodā. Septembrī, jaunu mācību gadu uzsākot, tika rasts kompromiss un izveidotas darba grupas ministrijās. Oktobrī plašumā izvērsās „Jauniešu vilciena” konference, kuras apkopotos rezultātus novembrī Eva iesniedza Francijā. Decembrī, gada tīrības mēnesī, sava veida reformācijas pasākumus piedzīvoja birojs pilsētas sirdī.

Par Latvijas Jaunatnes padomes prezidenti 2009. gada 4. aprīlī tika ievēlēta Laura Zvejniece. Jaunie valdes locekļi: Svetlana Lobanova, Madara Apsalone, Kaspars Meļņikoņs. Savu vīziju prezentēja un LJP dalīborganizāciju vidū tika uzņemta „Sabiedrība citai politikai” (www.parmainas.lv), kas nākotnē (pēc pašu vārdiem) sev izvirza mērķi balotēties pašvaldību vēlēšanās, un „Dream Foundation” (www.dreamfoundation.eu), kas apgalvo, ka „viss sākas ar sapni” un ir apņēmības pilna piedāvāt studijas ārzemēs, panākot, ka šie studenti pēc to beigšanas atgriezīsies Latvijas tirgū.

Par LJP nākošā gada galvenajiem pieturas punktiem diskutējām spraigi, bet nonācām pie secinājuma, ka lielākā uzmanība jāpievērš saziņai ar dalīborganizācijām – jāaizveido visiem pieejama datu bāze ar kontaktiem, jārīko neformālas tikšanās -, jāpalielina reģionālo nevalstisko organizāciju loma lēmumu pieņemšanā.

Nelielajos atslodzes brīžos mūs priecēja Tellus vadītās spēles un energizer-i, Jauniešu Ministra kabineta parodija par pašreizējo situāciju valstī, krāsaina prezentācija no „Iespējamās Misijas” pārstāvjiem un piedāvājums no Annas-Lindes fonda (www.jaunatne.gov.lv/lv/annaslindesfonds) iesaistīties sadarbībā ar Vidusjūras valstīm un iegūt Eiropas finansējumu.

14. aprīlī sekojiet līdzi jaunumiem masu medijos – pusstundu pirms Ministru kabineta sēdes publiku ar Jauniešu Ministru kabinetu iepazīstinās valsts prezidents Valdis Zatlers. 10 nedēļu garumā pārstāvji no „mūsu vidus” pētīs katra ministra un nozaru ministrijas darba ikdienu, aktuālos jautājumus un paudīs jauniešu viedokli valstisku jautājumu risināšanā. Viņiem nozīmīgs būs tieši Tavs viedoklis! Tādēļ arī mūsu uzdevums būs mērķtiecīgi iesaistīties JMK darbībā.

Sāpīgi kas sāpīgi, ne visi ar prieku atvadījās no bijušās valdes un prezidentes, bet visiem, kurus nesatikām klātbūtnē, lika nodot, lai neskumstat! Cilvēki un viņu panākumu un kļūdu, no kurām mācīties, pēdas nepazudīs. Līdz jūnija beigām saliedētā „vecā” valde turpinās darbu ar projektu „Jauniešu Ministru kabinets”, viņus vēl pāris mēnešu varēs sastapt biroja telpās, iepazīstinot, ar to, „kur stāv katra mapīte”. J

Tellus saka lielu paldies tiem, kas sastādīja kompāniju sestdien un tiem kas veidoja LJP 4 iepriekšējos gadus, un novēl šokējošus panākumus jaunajai darba grupai! Kā arī, apsveic Tellus treniņu grupas dalībnieci Svetlanu ar spontāno ievēlēšanu valdē un Ivaru ar ministra amatu turpmāko 10 nedēļu laikā. Lai izdodas viss, kas iecerēts!

PS Cerams, Tellus filmu vakars izdevās lielisks.

PPS Apmeklējiet Berimoras kino festivālu!

Autors: Ance Dziedātāja