Atskats uz Leipcigas Starptautisko forumu

No 9.-14.oktobrim, Leipcigā, Vācijā, vairāk nekā 80 jaunieši tika uzaicināti piedalīties forumā, lai apspriestu Eiropas šābrīža stāvokli. Īpašu uzsvaru liekot uz jautājumiem, kas saistīti ar jaunatni un demokrātiju. Pieminot mierīgo revolūciju 1989.gada 9.oktobrī, Leipciga ir vieta, kurā mitinās demokrātija un  viedokļu apmaiņa šogad. Sesija risinājās tādās vēsturiskās vietās kā vecā biržas ēka (Alte Handelsbörse), kas ir viena no svarīgākajām vēsturiskajām celtnēm pilsētā. Tāpat visi sesijas dalībnieki tika aizcināti uz 2. starptautisko demokrātijas konferenci, kurā visiem dalībniekiem bija iespēja iztekt savu viedokli.

Leipcigas delegāti

Mārtiņš Zariņš, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks, kurš pārstāvēja Latviju šajā pasākumā, dalījās iespaidos:
Šī gada oktobra pirmajā pusē 6 cilvēku latviešu delegācija devās uz pirmo Leipcigas Starptautisko Forumu Vācijā – es guvu iespēju būt vienam no latviešu delegācijas.

Pirms tam biju dzirdējis atsauksmes, ka Vācijas Eiropas Jauniešu parlamenta nacionālā komiteja  esot ļoti profesionāla savā darbībā un sesiju organizēšanā.  Pašam bija iespēja to pieredzēt savā pirmajā sesijā ārzemēs, un es uzskatu, ka tā bija unikāla pēc savas būtības (lai gan ne sliktāka kā Latvijā organizētās sesijas, kuras esmu apmeklējis līdz šim).

Galvenā vērtība, ko ieguvu sesijas laikā bija iespēja beidzot sastrādāties ar cilvēkiem no visas Eiropas, kuri ar EJP ideju jau bija sastapušies savās. Konkrēti mani komitejas biedri visi bija pienācīgi sagatavojušies  komitejas darbam, visi bija apbruņojušies ar zināšanām par tēmu (manai komitejai bija jāaspriež Briseles demokrātiskais deficīts un Eiropas Komisjas vara pār Eiropas Savienību). Tas pavēra iespēju uz produktīvām debatēm, kas  virzījās uz priekšu, jo bija argumenti gan „par”, gan „pret”.   Es, protams, uzskatu, ka rezolūcijas apstiprināšana nav jākļūst par galveno mērķi sesijā, tomēr jāatzīst, ka ir liels gandarījums, ja pie sava prieka par sesiju var pieskaitīt arī arzinību par akadēmisko sagatvotību no citiem delegātiem.

Leipciga GA

Citādi sesijai piemita starpkulturāla burvība. Esmu ieguvis draugus un paziņas no visas Eiropas.Lieliski pavadīts laiks un neaprakstāmi iespaidi par citām kultūrām, piemēram, Eurovillage (pasākums, kurā  katras valsts pārstāvji dalās ar savai valstij raksturīgo cienastu).  Manuprāt, tā bija fantastiska pieredze un es ceru, ka arī nākotnē man palaimēsies piedalīties šāda veida pasākumos!

Sagatavoja Irma Tukāne.