Ļausim izlemt citiem?

Vakar, 24. septembrī, biju uz Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) organizēto prezentāciju par Latvijas jaunatnes politikas pamatnostādnēm 2008. – 2018. gadam. LJP pārstāvji jaunatnes darbiniekiem un ekspertiem, kā arī bērnu un ģimenes lietu, izglītības un integrācijas ministriem prezentēja jauniešu vēlmes politikas attīstībai, kas apkopota pēc vairāk nekā 10 diskusijām un 400 anketām. Teikšu godīgi, prezentēts tika ārkārtīgi plašs vēlmju loks izglītībā, sportā, veselība, brīvprātīgajā darbā un citās jomās – es teiktu – pārāk plašs vēlmju loks (lai panāktu kaut kādu darbību). Lai nu kā, par to ziņos vairāk pati LJP. Iemesls šim ierakstam ir cits.

Vakarā pēc LJP pārstāvju sapulces (20. septembrī) prezentāciju gatavot palika četras organizācijas no 48 LJP dalīborganizācijām. Tellus pat neieradās uz pārstāvju sapulci. Var jau teikt – nebijām vienīgie; bet tik pat labi var teikt – neizmantojām brīnišķīgu iespēju ietekmēt savu nākotni. Labā ziņa – ar vakardienas prezentāciju nekas nebeidzas – LJP turpina strādāt pie Latvijas jaunatnes politikas, kā arī citiem jautājumiem. Tellusam ir visas iespējas šajā darbā iesaistīties un to ietekmēt. Bet vai Tellus iesaistīsies šobrīd ir atkarīgs tieši no Tevis – vai tu vēlēsies iesaistīties vai nē.

Mans galvenais lūgums Tev – seko līdzi, kas notiek Latvijas jaunatnes politikā, jo tikai tā varēsi uzzināt, vai vēlies tajā ko mainīt, vai nē. Un mans minējums ir – būs lietas, ko vēlēsies mainīt. Ja man ir taisnība, vienkārši sūti e-pastu info@tellus.lv un saki, ka tomēr vēlies noteikt savu nākotni pats un iesaistīties LJP darbā!