Atskats uz Kurzemes-Zemgales Reģionālo sesiju 2012

EJP Latvija reģionālo sesiju maratons, kā ierasts, tika atklāts ar Kurzemes-Zemgales Reģionālo sesiju. Šogad tā noritēja Iecavas vidusskolā no 1. līdz 3. novembrim. Sesijas „galvas” jeb galvenie organizatori bija Mārtiņš Žilinskis un Toms Vilnis, viņu palīgi – Klāvs Galenieks, Elīne Putne, Kerija Jančevska, Anna Leščinska, Viktorija Ostrovska, Viktorija Mališeva, Kristiana Spalva, Teiksma Jankava un Reinholds Razums.

Lūdzām Reinholdu dalīties savos iespaidos par sesiju: „Man personīgi tā bija unikāla pieredze, jo pirmoreiz biju kādas sesijas organizators. Jāsaka, ka pirms sesijas saskārāmies ar vairākām problēmām, par kurām liela daļa atbildības jāuzņemas pašiem. Tomēr uzskatu, ka tas netraucēja mums pašiem sev un arī visiem pārējiem radīt burvīgu sesiju. Mūsu organizatoru komanda bija tiešām lieliska. Pats sev personīgi ieguvu labu pieredzi gan pirmssesijas organizēšanas darbā, piemēram, kā sarunāties ar potenciālajiem sponsoriem, gan arī sesijas laikā, plānojot vakara pasākumus un gatavojot visu ĢA norisei.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KZRS’13 prezidēja Kati Pērna no Igaunijas, viņas labās rokas – viceprezidenti – bija mūsu pašu Irma Tukāne un Niks Bērziņš. Komiteju vadītāju lomās iejutās Latvijas, Ukrainas, Polijas, Turcijas un citu valstu pārstāvji. Tikpat internacionāla bija arī žurnālistu komanda astoņu cilvēku sastāvā, kuras grožus vadīja Anna Helēna Sārso (Igaunija) un Daniels Griņevičs (Latvija).

Anna Helēna par KZRS stāsta: „Tā bija neliela un omulīga, gluži kā pienākas reģionālajai sesijai. KZRS bija lieliska iespēja izmēģināt sevi jaunā ampluā. Lai arī organizatoru komanda bija visnotaļ jauna, tai izdevās radīt baudāmu sesiju, kurā valdīja silta, nepiespiesta un īpaša gaisotne. Manuprāt, žurnālistu un komiteju vadītāju komandas sastrādājās lieliski, un turpmāk varu vēlēt vien vēl ciešāku organizatoru un sesijas prezidenta un redaktoru sadarbību oficiāļu komandas veiksmīgākam darbam sesijas laikā.

KZRS bija pirmā iepazīšanās ar EJP vairāk kā 40 delegātiem, kuri septiņās komitejās apsprieda Eiropas un Latvijas jauniešiem svarīgus jautājumus. 25 jaunieši tika izvirzīti dalībai Nacionālajā konferencē 2013. gada augustā. Viena no viņiem ir arī Diāna Lāce, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece.

Par sesiju Diāna saka: „Mani pārsteidza cilvēki. Ir grūti vārdos aprakstīt to enerģiju, sparu un vēlmi darboties, ko izstaro dalībnieki un organizatori, jo ikdienā tādu optimisma koncentrāciju ir retums sastapt vienuviet. Pārsteidza, ka laika nav nekam. Pat nogurt īsti nav laika – jāstrādā, jāraksta, jādiskutē, jāiepazīst biedri – , un neko negribas palaist garām. Mani pārsteidza arī tas, ka par EJP uzzināju tik vēlu. Bet labāk jau vēlāk nekā nekad!”

Paldies KZRS’12 organizatoriem un dalībniekiem par lielisku EJP Latvija gada atklāšanu! Jau pavisam drīz, no 3. līdz 6. janvārim, Ādažos notiks Rīgas Reģionālā sesija, kuras galvenie organizatori ir Reinis Tutāns un Anna Leščinska. RRS’13 Eiropas Jauniešu parlamenta valdzinājumam ļausies skolēni no Rīgas un Rīgas reģiona un oficiāļi no visas Eiropas.