Atskats uz Kurzemes-Zemgales Reģionālo sesiju

Šāgada skolēnu rudens brīvlaika pēdējās dienās jauniešiem, kas vēl nebija pazīstami ar Eiropas Jauniešu parlamentu un tā darbību, bija iespēja izbaudīt pāris saulaini dzeltenu un rudenīgu dienu Kurzemes- Zemgales reģionālajā sesijā. Tā risinājās Kuldīgā, Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā, un īpaši ievērojamu sesiju padarīja fakts, ka tā bija pirmā Latvijas reģionālā sesija, kurai bija ārzemju prezidente Masoumeh Moridian no Austrijas.

kzrs001

Kopā sapulcināti ap 70 jaunu un enerģisku cilvēku, tai skaitā ap piecdesmit delegātu, pārsvarā no Kurzemes un Zemgales reģioniem, novērsti neskaitāmi sīki starpgadījumi un par to visu atbildīgi galvenokārt divi cilvēki – galvenie organizatori, Gundega Ēlerte (20) un Niks Bērziņš (17). Viņi dalās savās pārdomās un sniedz dažus padomu par sesiju organizēšanu.

Sesija kopumā izdevās teicami, gan delegāti, gan oficiāļi bija apmierināti. Tai varēja sekot līdzi twitter lapā (ap trijiem tvītiem ik divas stundas). Sesiju apmeklēja ne vien latvieši, bet bija ieradušies oficiāļi arī no Itālijas, Gruzijas un Austrijas.

Bērelte

Sesiju Gundega un Niks nolēma organizēt tā iemesla dēļ, ka nekad agrāk to nebija darījuši- sesijas organizēšanu viņi vienmēr bija redzējuši tikai no ārpuses. Lielisks izaicinājums. Otrkārt, sesijas organizēšana vienmēr ir iespēja atdot kaut ko no sevis, tas liek just gandarījumu gan sev, gan citiem. Treškārt, tā ir fantastiska pieredze izbaudīt vēl kādu no pieejamajām sesijas oficiāļu pozīcijām un izprast to, kas tieši ietilpst organizatoru pienākumos un darbos, kā arī to, kā pret viņiem izturēties.
“Nepārproti, nevienā brīdi nesaku, ka tas ir viegli, bet uzskatu, ka tas ir pa spēkam jebkuram apņēmības pilnam EJPietim.” Sesija jāorganizē ar cilvēku, uz kuru tu būtu gatavs pilnībā paļauties un nesatrauktos par to, vai viss izdarīts kā nākas. Jādomā līdzīgi. “Ja tā nebūtu bijis, tad vai nu man vai sesijai aizietu ciet!”

Sagatavoja Irma Tukāne