Komiteju vadītāju treniņš Somijā

No 7. līdz 9. septembrim 2007. gadā Somijā, Sipoo norisinājās EJP (Eiropas Jauniešu Parlamenta) starptautiskais komiteju vadītāju treniņš (EYP Finland’s Chair’s Training). Tajā piedalījāmies mēs – Lauma Lazda un Katrīna Šuvajeva. Šo iespēju mums piedāvāja Mārtiņš Kālis. Savā vārdā varu teikt, ka nenožēloju, ka aizbraucu un pamēģināju.

Tā kā esmu nolēmusi turpināt aktivitātes EJP, man tas bija ļoti svarīgi apgūt pirmos soļus komitejas vadīšanā. Mūsu treneri bija Tapio Schrey (Somija) un Chris Tripp (Vācija), kuri, manuprāt, teicami izpildīja savu uzdevumu – iepazīstināt mūs, ar ko būs jasaskaras EJP sesijās.

Pirmajā dienā mūs, bijušos sesijas delegātus, organizatorus un žurnālistus, no Helsinkiem aizveda uz mazu pilsētiņu Sipoo. Mums bija jāiet 2 km no autobusa pieturas, lai sasniegtu mūsu nākamo divu dienu mājvietu, kā mēs to dēvējam „in the middle of nowhere”. Tā patiešām arī bija, jo mājiņa atradās meža vidū, bez tekošā ūdens, ar vienu istabu, kurā vēlāk gulējam, strādājām un ēdām. Tam visam klāt – tualete atradās 10m no mājiņas un ūdeni mēs gājām smelt no akas vai no tuvējā ezera! Bet tā bija tikai maza daļa, kas tika iekļauta treniņā jeb izdzīvošanas mākslā, ko jebkuram labam chēram ir jāmāk pārvarēt.

Vakarā mēs spēlējām dažas TeamBuilding spēles, lai tuvāk viens otru iepazītu un būtu vieglāk un interesantāk „izdzīvot” treniņus. Atmosfēra bija ļoti romantiska, jo pie vakariņu galda dzērām vīnu, ēdām burvīgu maltīti, ko bija gatavojusi viena no organizātorēm Noora Lehtovaara, un vienlaikus saviļņojoša, jo nevarēju sagaidīt nākamo dienu, kad sāksies mācības.

Pirmajā treniņu dienā apguvām galvenokārt teoriju, kādi cilvēku tipi un personības mēdz būt komandā, kādām īpašībām vajadzētu būt labam chēram, daudzas jaunas TeamBuilding spēles, kā arī kā veiksmīgi iemācīt jaunajiem delegātiem sastrādāties un izveidot komandu, un, protams, kā novērtēt sevi pēc padarīta darba. Otrajā treniņu dienā mums katram tika dotas 10 minūtes, lai iejustos komitejas vadītāja lomā un novadīt brainstormingu, kas bija ļoti vērtīgi, jo varējām noverott savas pirmās kļūdas.

Jāteic liels paldies gan abiem jautrajiem un burvīgajiem treneriem, gan „Tellus”, kas man iedeva šo iespēju piedalīties. Iesaku jebkuram, kurš savu tuvāko nākotni vēlas saistīt ar EJP, piedalīties šādos treniņos, jo tajos ne tikai apgūst komitejas vadīšanas prasmes, bet arī iemācās pats par sevi.