1+1=3. Nevar būt? Tellus pastāstīs, kā tas izdevās mums!

  • Grupa nav komanda. Komanda ir ilgstoša darba rezultāts.
  • Kopīga vēsture vieno.
  • Ja gribam dzīvē ko sasniegt, mums jābūt skaidram mērķim, savādāk, nezinot, kur vēlamies nokļūt, tieši tur arī nokļūsim.
  • Līderis un vadītājs nav komandas kungs, bet gan kalps.
  • Galvenais ir nevis uzvarēt, bet piedalīties cīņā par uzvaru. (Pjērs de Kubertēns)
  • Ja kāds ir vājākais posms ilgtermiņā, pat pēc centieniem viņu iesaistīt, tad viņu „čik-čik” (skarbais :)).
  • Komandā 1+1 jābūt 3, nevis 2 vai 1.

Tās ir tikai dažas atziņas, kas Tellus un treniņa „Komandas veidošana” dalībniekus pavadīja divu saulaini lietaino dienu garumā – 17. un 18. aprīlī, kad kopā ar draudzīgāko treneri Aldi Zaulu un viņa palīgiem no „OutdoorLatvia” mācījām jauniešiem no Turības, LU, 1.ģimnāzijas, „Patņa” un citām skolām veidot komandu savās pašpārvaldēs, darba grupās, ģimenēs.

Ir grūti vārdiem nodot tās ekstrēmās, garšīgās sajūtas, kas pārņēma gan cīnoties ar Strēlnieku ielas gājējiem (nepārprotiet, mēs nekāvāmies, tikai viņu nebeidzamā vēlme pastaigāties traucēja iecerei saredzēt biedrus 50m attālumā un saprast viņu Morzes kodu), gan aizsietām acīm, gan ugunskuru Šmerļa meža apkaimē. Šīs atziņas nepārsūtīsi elektroniski izdales materiālos vai video, tev ir beidzot jābūt klāt!

Tieši tādēļ, cerot, ka aktīvajos treniņos nākotnē piedalīsies arī tu, Tellus susuriņš īsumā pastāstīs, kā viņš un treniņa dalībnieki pārsteidza SSE studentus, Rotary biedrus un izaicināja paši sevi!

1. diena

Rīts iesākas ar smagiem 10 kg cepumu (liels un ņammīgs paldies „MARIO”!), kafijas krūzītēm un telpas iekārtošanu. Kā teica Aldis, Tellus treniņš esot sirdsprieks katram vīrietim – ne bieži satiksi meitenes, kas ātri un bez vaidēšanas staipa galdus šurpu turpu. :) Pirmie agrie dalībnieki, apelsīnu sulas, nelielais sākuma kūtrums… Organizācijas prezentācija, dienas kārtība un, aidā, jautrība var sākties! Jau rīta pusē Aldis brīdina – treniņa galvenais mērķis ir, lai mums būtu jautri. Iepazīšanās spēles, sarunas par vakarvakara izklaidēm „Kefīrā”, „Pienā”, „Pērlē”, kur nu kuram, pirmie iekštelpu uzdevumi, ko vēlāk varēsim pielietot arī savās aktivitātēs, svarīgā daļa – teorija par Džo-Hari logu, SMART mērķiem, komandas tikumiem un netikumiem.

Jūtot pirmo nogurušo skatienu (ko Tellus treniņā pieļaut nedrīkst!), dodamies uz Rīgas Ekonomikas augstskolas pagalmu, lai izkustinātu kauliņus un palidinātos uz Īslandes pelnu mākoņa paklājiņa. Atkārtojam iekštelpās veiktos uzdevumus (šoreiz jau ar 3 pāriem bumbiņu – vārdi, dzīvnieki, virtuvē esošie priekšmeti), veidojam piecstaru zvaigzni no apļveida auklas (sākumā bijām laimīgi, ka izdarām to 20 sek, vēlāk aptvērām, ka „Ķiršu pudiņam” tas ir pa spēkam arī 3 sek), visiem esot uz paklāja un nevienam nenokāpjot, apgriežam to otrādi, bez skaņām sastājamies pēc vecumiem, matu garumiem, vārda otrajiem burtiem, uz Strēlnieku ielas cenšamies ar Morzes koda palīdzību nodot komandas otrajai pusei latīņu teicienus.

Lielo jautrību un pirmos „Aplēna” un „Ķiršu pudiņa” pakāpienus pa komandas kāpnēm videolentē iemūžina palīgs no OutdoorLatvia! Šķiramies pēc sešiem, kamēr „Aplēns” vēl pārmij pēdējos vārdus, lai vienotos par rītdienas meža piedzīvojumos prezentējamajiem komandas simboliem. Rīt visi kopā ar 6.tramvaju dosimies uz Bābelītes ezera apkaimi, kur mūs jau gaidīs Aldis ar kolēģiem un svaigs gaiss!

2. diena

Kamēr Tellus meitenes gādā par desiņām un citām garšīgām uzkodām, „Aplēns” lepni prezentē savu nakts darbu – skaisto karogu (bet tik un tā jūsu sarkanie aplīši ir mūsu ķirši! :)), apglezno vaidziņus un kopā ar „Ķiršu pudiņu” noskaņojas nezināmajam. Ingas koks, aklā pļava, mīnas, lāzeri un vēl dažnedažākie aklie uzdevumi ir tas, kas 24 treniņa „Komandas veidošana” dalībniekus ne tikai aicina nodarboties ar fiziskām un dabai draudzīgām aktivitātēm, bet arī ar reāliem, pašu izdzīvotiem piemēriem saprast, kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas komandas darbā – koncentrēšanās uz procesu, nevis rezultātu, bīstama līderu izvirzīšanās un kolēģu ignorēšana, nespēja iekļauties laika limitā/reaģēt momentāni un būt oriģināliem, pārlieku izteikta konkurence laikā, kad būtu jāsadarbojas u.c.

Pēc katra uzdevuma kļūdas un pozitīvos momentu izrunājam ar treneri gan mutiski, gan piefiskējam rakstiski. Diena paskrien vēja spārniem un smieklu jūrās (kāds uz virves un pēdējām minūtēm tikšķot, pat saka „Pagaidiet, ļaujiet man pasmieties” :)). Lepojamies ar sevi, dažreiz viļamies, bet ar katru reizi uzdevumu veicam arvien labāk, jo nezaudējam šīs dienas īpašo garšu. Garšu, kas pie ugunskura piepilda arī izsalkušos kuņģīšus.

Tellus saka paldies Aldim, OutdoorLatvia, MARIO, Mārtiņam, Elzai, Zanei, Imantam, Lienei, Arnim, Ancei, Madarai, Andrai, Zandai, Indrai, Klintai, Mārtiņam, Evijai, Paulai, Madarai, Ilzei, Līvai, Kristīnei, Lienei, Elīnai un apsola, ka ar katru nākoši reizi būs arvien labāk! To, cik labi bija šoreiz, lasi atsauksmēs un skaties bildēs. Video parādīsies mājaslapā pēc kāda laiciņa, pilnu versiju ar bildēm vari saņemt, sazinoties ar organizatoriem.

Nākotnē

Tuvākajā laikā gaidi no Treniņiem ziņu par iespēju uzlabot savas pārliecinošas uzstāšanās prasmes, darbu ar sponsoriem. Esam atvērti idejām, jauniem apmācību veidiem, tādēļ, lūdzu, neskopojies ar smaida porcijām, kritiku un uzslavām, piedāvā savus risinājumus! Drīz ne tikai ieraudzīsi video no mūsu 2 dienu centieniem nostabilizēt komandu, bet uzzināsi arī par plāniem rīkot diskusijas un konferences. Pavasara svaigums, jaunas apņēmības – par to visu jums ziņos čaklais „Komandas veidošanas” galvenais organizators un jaunais Tellus Treniņu grupas vadītājs Lauma Kadiķe!

Nedēļas nogales sajūtas centās nodot Treniņu fenomenālo citātu kartotēkas veidotāja

Ance