Kā jauniešiem gāja Latgales reģionālajā sesijā?

Viss izdevās, kā cerēts, taču atsevišķi notikumi pat vēl labāk, nekā bija plānots, piemēram, Eirokoncerts – tas bija fantastisks! Interesanti atgadījumi bija vairāki: pirms oficiāļu ierašanās viena no galvenajām organizatorēm uz brīdi tika iespundēta uz jumta, pēdējā naktī mūsu labākie draugi printeri ar mums jokojās, tāpēc printējām visu līdz pat wake up call. Mums sesijā bija filmu vakars, kurš beidzās ap plkst. 23:00, taču pāris delegāti filmas skatījās līdz pat 7 rītā. Viens delegāts pēc neveiksmīga lēciena no pēdējā trepju pakāpiena staigāja ar ģipsi,” par aizvadīto sesiju stāsta Signe Groznija, viena no galvenajām organizatorēm.

Latgales reģionālā sesija norisinājās trīs dienas, no 19. līdz 21. martam, un tajā piedalījās 43 delegāti no Rēzeknes, Kārsavas, Preiļu, Jēkabpils, Viļānu un Varakļānu skolām. Trīs dienu laikā delegāti iepazina Eiropas Jauniešu parlamenta sesiju norises kārtību: sākot ar komandas veidošanu – savstarpēju iepazīšanos un saliedēšanos, kas turpinājās komiteju diskusijās un rezolūcijas sastādīšanā. Delegātu darbu uzraudzīja 24 organizatoru, komiteju vadītāju, žurnālistu – visu jauniešu – komanda no Latvijas, Ukrainas, Somijas un Igaunijas. Latgales reģionālā sesija noslēdzās 21. martā Rēzeknes novada domes konferenču zālē, kurā delegāti aizstāvēja savas izstrādātās rezolūcijas par: integrācijas paplašināšanos, demokrātiju un brīvību presē, augstāko izglītību un darba iespējām pēc izglītības iegūšanas, politiskās informācijas slēpšanu vai atklāšanu, inovatīvo uzņēmumu stāvokli pašreizējā ekonomiskajā stāvoklī, kodolenerģiju cīņā pret klimata pārmaiņām, otrreizējo atkritumu pārstrādi.

Signe atzīst, ka par spīti negulētām naktīm un uztraukumu pilno nedēļu pirms sesijas, aizvadītajā sesijā viss izdevās un tagad ir liels gandarījums un prieks par paveikto un ieguldīto darbu!

Skaties sesijas bildes Tellus galerijā!

Kā arī novērtē citus sesijas garadarbus – bildes, video un avīzes!

Sesijas atbalstītāji: SEB Banka, Latvijas Valsts Meži, Rēzeknes 5. vidusskola, Rēzeknes izglītības pārvalde, Rēzeknes novada dome, Eiropas Parlamenta informācijas birojs, Coca-Cola.

Rakstu sagatavoja: Ieva Ozoliņa