EJP Vācijas nacionālā sesija

No šī gada 28. maija līdz 1.jūnijam Frankfurtē norisinājās Vācijas Nacionālā atlase uz internacionālajām sesijām Rennēs (Francija) un Stokholmā (Zviedrija). Uz šo sesiju pieteicās 60 skolas no visas Vācijas, no kurām tika atlasītas 12 labākās, kas arī ieradās Frankfurtē.

Šajā sesijā bija arī viens Latvijas pārstāvis no Latvijas Jauniešu organizācijas „Tellus”, Andris Šuvajevs kurš bija viens no 12 starptautiskajiem komiteju vadītājiem. Turpmāk tekstā rakstīšu pirmajā personā ;D

Es ierados tur jau pirmdien, kā jau parasti oficiāļi to dara, lai otrdien varētu pilnvērtīgi piedalīties oficiāļu komandu veidošanā ko vadīja sesijas prezidente Natālija Stenforde un sesijas galvenais organizators Lorencs Boks. Papildus komandu veidošanai tikai aizvadīts arī komiteju vadītāju treniņš. Vakars tika pavadīts atpūtā pie dabas, spēlējot futbolu un dziedot dziesmas pie pašas Mainas.

Trešdienā sāka ierasties atlasītās skolu delegācijas un plk. 13:00 sākās komandu veidošana komitejām (komitejas tikai izveidotas pa vienam cilvēkam no katras delegācijas), kas turpinājās arī ceturtdien. Ceturtdien arī sākās komiteju darbs, kurā komitejas rakstīja sava veida rezolūciju piektdien paredzētajai Paneļa diskusijai. Atgādinu, ka Vācijas Nacionālā atlase notiek citādāk nekā ierasts. Tajā pašā ceturtdienā notika arī Komiteju vakariņas, pēc kurām visi delegāti un oficiāļi kopīgi pavadīja laiku vienā no Frankfurtes debesskrāpjiem.

Piektdien tikai pabeigtas rezolūcijas un kamēr delegātiem bija brīvais laiks Frankfurtē, komiteju vadītājiem tika piedāvāta iespēja piedalīties treniņā, kurā bija iespēja izanalizēt paveikto darbu un iegūt daudz jaunu zināšanu. Treniņu vadīja Jonas Drēgers, Martins Hofmans un Kriss Trips. EJP aprindās labi zināmi cilvēki.

Sestdien un svētdien norisinājās Ģenerālā Asambleja, bet kamēr delegāti diskutēja, tikmēr komiteju vadītāji turpināja treniņus pieredzējušo treneru pavadībā. Personīgi es, ieguvu milzīgu zinību bagāžu kā strādāt ar savu komiteju, kādi ir cilvēku raksturi, kā pielāgoties katram raksturam, slīpēju feedback formu un vēl neskaitāmi daudzas lietas.

Svētdien Noslēguma Ceremonijā žūrijas prezidents Ēriks Katskovskis no Igaunijas paziņoja skolas, kuras ir uzvarējušas un papildus divām laimīgajām nosauca vēl 4 skolas, kuras dosies uz reģionālajiem forumiem Rumānijā, Ukrainā un Grieķijā. Bet papildus šīm tika selektēta arī skola, kura dosies uz Latvijas Nacionālo sesiju. Varu pateikt, ka šīs skolas skolēni ir tik tiešām ļoti spēcīgi un Latvijas delegātiem būs ko pamācīties J

Kopumā laiku Vācijā skalā no 1 līdz 10 vērtēju uz 11. Perfekta sesija. Izcili noorganizēta, izcili cilvēki, izcila pieredze. Nav jēgas nemaz teikt, ka ciešu no pamatīga PED.

Paldies