EJP Latvija organizē reģionālās sesijas Tukumā, Daugavpilī un Rīgā

Var pieteikties uz Eiropas Jauniešu parlamenta pārstāvniecības Latvijā (Tellus) rīkotajām reģionālajām sesijām, kas notiks 10:00-18:00 6. aprīlī Tukuma 2. vidusskolā, 9. aprīlī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā un 28. aprīlī Daugavpilī. Jaunieši no 9., 10. un 11. klasēm tiek aicināti veidot savu komiteju 7-10 cilvēku sastāvā no vienas skolas un piedalīties.

Eiropas Jauniešu parlaments ir unikāls starptautisks jauniešu forums un viena no lielākajām debašu platformām Eiropas jauniešiem. Tā ir politiski un nacionāli neatkarīga organizācija, kuras galvenais mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu, sociālo iniciatīvu un jauniešu personīgo attīstību. Pasākumu mērķauditorija ir Eiropas jaunie pilsoņi. EJP Latvija aicina skolēnus visiem novadiem piedalīties reģionālajās sesijās, kuru mērķis ir informēt un iesaistīt jauniešus organizācijas darbībā.

Sesijā kopumā piedalās 5 delegācijas no 5 skolām (7-10 jaunieši no katras), kas ir izpildījušas mājasdarbu.

Katrai komitejai EJP Latvija nosūta vienu rezolūciju, kas ir jāizpēta un par kuru ir jāsagatavo aizstāvības (defence) un kopsavilkuma (sum-up) runas, kā arī jautājumi un uzbrukuma (attack) runa vismaz vienai no citām grupām. Katrai delegācijai ir savs vadītājs, kas komandai pirms sesijas palīdz sagatavoties. Pasākuma norisi apraksta 2-3 jaunieši žurnālisti, par tehniskām detaļām sesijas gaitā atbild 4-6 organizatori.

„Eiropas Jauniešu parlaments ir kolosāls veids kā attīstīt sevi, iegūt jaunus domubiedrus, paplašināt savu redzes loku par aktuāliem jautājumiem Eiropā. Tas ir instruments, kas palīdz atklāt sevī vēl neizzinātus talantus un spējas,” saka Ieva Turlaja (19) EJP Latvija Akadēmiskā koordinatore.

Pieteikties iespējams līdz 20.03. uz Tukuma, līdz 25.03 uz Rīgas un 30.03. uz Daugavpils reģionālajām sesijām www.tellus.lv/ejp/pieteikties/.

Latvijas Jauniešu organizācija Tellus ir brīvprātīga jauniešu organizācija, kas izveidota 2004.gada jūlijā. Viens no galvenajiem Tellus darbības virzieniem ir EJP Latvija, kas atbild par Eiropas Jauniešu parlamenta popularizēšanu Latvijā.

Papildus informācija:

Marta Tomase
marta@tellus.lv
+ 371 26522446