Eiropas Forums Dahavā!

Šā gada 10.oktobrī Dahavā Vācijā tika atklāts Eiropas Forums, kurā Latviju pārstāvēja 3 delegāti – Andris Šuvajevs, Kristaps Siliņš un Krišjānis Mazurs.

Lai arī viss 10.oktobris tika pavadīts ceļā uz šo Forumu, pats galvenais pirmā vakara notikums netika palaists garām. Dahavas mērs savā rezidencē uzņēma visus 60 delegātus un apmēram 40 oficiāļus, tai skaitā organizatorus. Kad mērs bija visiem pateicies, katrai no 14 valstīm, kas piedalijās šai Forumā bija jāprezentē sevi. Mēs, kā jau latvieši, nolēmām dziedāt, kas izpelnījās skaļas ovācijas.

Arbeit macht frei. Koncentrācijas nometne Dahavā.

Otrajā dienā visi delegāti apmeklēja Dahavas Koncentrācijas nometni, kas kā zināms, bija pirmā un paraugs visām parējām arhitektūriskā ziņā, kā arī vienīgā, kas pastāveja visus 12 gadus no 1933. līdz 1945. gadam. Šajā nometnē tika nogalināti 308 latvieši, bet visā kopumā, apmēram, 220 000 cilvēki.

Šī nometnes vizīte bija ja ne pats galvenais, tad viens no galvenajiem Foruma aspektiem, jo šā Foruma devīze bija „Skimming stones from past to future” (Pārvietot akmeņus no pagātnes uz nākotni).

Trešajā dienā norisinājas ierastais „Commitee work” (Komiteju darbs), kurā tika izstrādatas rezolūcijas katrā no 8 komitejām. Divi no latviešiem bija komitejā par minoritāšu tiesību aizsardzību un trešais no mums, bija par konstitucionālajām tiesībām jaunajās ES valstīs. Šajā vakarā arī notika „Theme party” (Tēmas ballīte), kas šoreiz bija „Cross dressing” (Zēni par meitenēm, meitenes par zēniem), kuras nagla bija komiteju prezentācijas.

Ceturtajā dienā norisinājās Ğenerālā Asambleja, kurā neiztika bez spraigiem momentiem un debatēm, ar skaistām uzrunām un rezolūciju izskatīšanas. Jāatzīst, ka latvieši piedalījās visos iespējamos momentus un nākamajā dienā pat sesijas avīzē, tika rakstīts par latviešu kaujinieciskumu un pateicība par aktīvu debašu izraisīšanu.

Šās dienas vakarā norisinājās „Farewell Party” (Atvadu ballīte), kura bija sentimenta un jocīgām, tātad smieklīgām, lietām bagāta.

Pēdējā dienā tika izskatītas pēdējas rezolūcijas un notika „Closing Ceremony” (Slēgšanas ceremonija), kurā tika teiktas vairākas runas, un asarām birstot skanēja Eiropas Jauniešu Parlamenta himna John Lennon – Imagine.

Pēc šās ceremonijas visi atvadijās, lai steigtos uz savām lidmašīnām, vilcieniem un autobusiem. Arī mēs latvieši.

Joprojām kavējamies atmiņās par šīm dienām un ar nepacietību gaidam nākamo sesiju – jau pēc mēneša Dublinā. Izsakam lielu pateicību Rīgas Domei, kas mūs atbalstīja finansiāli, kā arī LJK „Tellus” par doto iespēju. Paldies!

Latvijas delegācija un citi