Cik skaļš spēj būt tu?

Jaunieši, kuri vēlas kļūt par Eiropas Jauniešu parlamenta delegātiem varam Jūs iepriecināt… Pieteikšanās termiņš EJP Latvijas nacionālajai sesijai ir pagarināts līdz 1. jūnijam. Eiropas Jauniešu parlaments ir viena no lielākajām debašu platformām Eiropā.

Katru gadu notiek vairāk nekā 70 EJP sesijas visā Eiropā. Arī Latvija aktīvi piedalās šās organizācijas attīstībā un sūta savus delegātus gan uz nacionālajām, gan reģionālajām un arī uz starptautiskajām sesijā visā Eiropā. Ir apstiprināts, ka no 2008. gada 20. līdz 23. augustam Ventspilī norisināsies 6. Latvijas Nacionālā Eiropas Jauniešu parlamenta (EJP) konference, kopā pulcējot 150 dalībniekus no Latvijas, Igaunijas un Vācijas. Sesijas organizatori Latvijas Jauniešu organizācija “Tellus”(iepriekš Latvijas Jauniešu kustība „Tellus”) par galveno saukli ir izvēlējušies “Latvijas jauniešu balsis pāri Eiropai. Cik skaļš spēj būt tu?” un galvenais pasākuma mērķis ir starptautiskā atmosfērā izvēlēties Latvijas pārstāvjus uz EJP starptautiskajām sesijām Francijā un Zviedrijā.

Uz šo sesiju ir iespējams pieteikties ikvienam skolēnam vecumā no 16-18 gadiem, un, lai to izdarītu viņam ir jākontaktējas ar savas skolas skolotāju, kurš var izvēlēties viņaprāt 7 labākos skolēnus dalībai šai sesijā no savas skolas. Tieši „Tellus” jau gandrīz 4 gadus organizē Latvijas Nacionālās sesijas un reģionālās sesijas, bet 2006. gadā noorganizēja starptautisko sesiju „VeRi”, kuras patronese bija tobrīdējā Valsts Prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un šā sesija kopā pulcēja 230 dalībniekus no 32 Eiropas valstīm.

Jāpiebilst, ka “Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” ir piešķīrusi 20 000 Ls Ventspils Nacionālās sesijas veiksmīgai norisei.