Biedru seminārs 2009. Pavasaris

2009. gada 28. februārī  un 1. martā Ģertrūdes ielas nemājīgākajā galā, biedrības „Austrums” mājīgajās telpās, norisinājās Tellus biedru seminārs. Veselas divas dienas pelēkās šūniņas pieredzēja rosīgu darbināšanu gan simulācijas spēlē, gan radošajās darbnīcās un mācībās, semināra noslēgumā atstājot kopumā patīkami saldu padarīta darba garšu uz mēles.bilde6

Pirmā diena, sestdiena,  sākas pavēlu – miegaini ģīmji pēc piektdienas vakara/nakts un manāmi saulainākas sejas ar kafijas krūzēm. Programmas sākumā paredzēta komandas veidošana/stiprināšana Māra Rešņa un Laumas Žubules (Latvijas Pieredzes izglītības centrs) vadībā. Neviens no tellusiešiem nevilcinās, lai celtu torni, mežā rakstītu grāmatu vai ģenerētu idejas par savu lomu un mērķiem Tellus. Īsa un konstruktīva padarītā izvērtēšana un noderīgas atklāsmes.bilde1

Pēc īsas pusdienu pauzes ar ekspedīcijām uz Statoil vai nepacietīgām ilgām pēc Čili picas, darbība atsākas. Mūsu prezidente Ance novada prezentāciju par Tellus, sīki paskaidrojot darba pienākumus visām darba grupām un izmaiņas organizācijas struktūrā. Nopietnas sejas un gandrīz pilnīga koncentrēšanās uz slīdītēm. Ance iepazīstina visus ar jaunpienācējiem, biroja darbiniekiem u. tml.

Tad Olga, atbildīgā par Tellus biedriem, enerģiski un pārliecinoši pārņem darbību savās rokās, iesaistot visus simulācijas spēlē. Divarpus stundas notiek bilde2nopietna tālāko darba grupu mērķu plānošana ekstrēmos apstākļos – laiks, komunikācija starp grupām ir limitēta. Darba noslēgumā EJP Latvija, valde un treniņu komanda prezentē savas nākotnes vīzijas, izpelnoties sulīgus komentārus par padarīto.

Diena ir beigusies, cilvēki izklīst centra virzienā, atvairot maskačkas subkultūras bilde3spilgtākos pārstāvjus un nogurumu.

Marta mēneša pirmā diena uzsākas cerīgi. Pēc īsas enerģijas uzlādēšanas biedri tiek pielīdzināti āboliem, banāniem vai apelsīniem, lai ar pacilātu un visnotaļ možu garastāvokli darbotos 5 radošajās darbnīcās. Pie Aksela tiek diskutēts par biedru ētiku, pie Mārtiņa – par pēctecību. Artūrs aicina domāt par treniņu grupas izaugsmes virzieniem, Katrīna – par EJP Latvija struktūru un darba motivāciju, atbildību. Elza ļāva atbrīvot radošo sevī, sagaidot atbildes uz jautājumiem par Tellus Cilvēku.

Tuvojoties vakaram, visi esam liecinieki valdes sēdei, kurā tiek atskaitīti vecie un ieskaitīti jaunie Tellus biedri, kā arī kopsapulcei, kurā mēģinām izsekot līdzi sarežģītajai Tellus gadabilde4 bilancei. Dažiem izdodas.

Nobeigumā Mārtiņš pagurušo baru instruē Google Documents lietošanā, izmantojot asprātīgu filmiņu. Tellusiešu vidū sajūsma par video izmantotajiem roku žestiem un animāciju. Tad seko divu dienu novērtējums, individuāli komentāri, atšķirīgi viedokļi, taču kopumā visi atzīst – seminārs bijis noderīgs. Pasākuma mērķis – satikties, iepazīties personām no dažādām darba grupām, pārrunāt nākotnes plānus un vienkārši labi pavadīt laiku kopā – šķiet, sasniegts.
Raksta autors: Elza Zīda