Back to the basics

2009. gada 17. jūlijā tiks dots starta signāls 61. starptautiskajai EJP sesijai, kas notiks Leuvenā, Beļģijā. Par šīs sesijas prezidenti ir apstiprināta Tellus prezidente un ilggadējā EJP dalībniece – Ance Kalēja.

Ance EJP iepazina tālajā 2003. gadā, kad devās uz savu pašu pirmo sesiju Viļņā, kura uz Anci atstāja pietiekami spēcīgu iespaidu, lai viņa ne mirkli nešaubītos, ka vēlme braukt uz citām EJP sesijām ir tikai augusi. Tajā pašā 2003. gadā Ance devās uz savu pirmo starptautisko sesiju Tallinā.

„Domāju, ka no pirmajām sesijām viņu visvairāk atceras kā meiteni, kas spēj iejusties jebkurā kompānijā.” saka Mārtiņš Kālis, kurš tāpat kā Ance piedalījās gan Viļņas, gan Tallinas sesijā. Pats esmu pārliecinājies,  ka Ances humora izjūta ir zināma visā Eiropā. Tā, piemēram, daudzi dalībnieki (un dažas dalībnieces), pateicoties Ancei, papildināja savas zināšanas par atraugu veidiem un to vērtējumu skalā no 1 līdz 10.

AncePēc pirmajām divām sesijām šie latviešu jaunieši arī sāka domāt par EJP attīstību Latvijā, jo Tallinā bija dzirdējuši, ka citi jaunieši ir izturējuši konkursus, lai tiktu uz sesiju, kamēr viņi tur tika „pa taisno”. Nepagāja ne cik ilgs laiks, un 2004. gada vasarā tika nodibināts Tellus, kas kopš tā laika ir noorganizējis 9 dažāda līmeņa EJP sesijas. Pati Ance jau līdz Tellus dibināšanai bija kļuvusi par EJP Baltkrievijas sesijas prezidenti. Kopš tās sesijas ir pagājuši 5 gadi, un Ance gatavojas kļūt par sesijas prezidenti pēdējo reizi savā EJP dzīvē.

Ance par Leuvenu saka, ka, „pirmkārt, kas padara tieši ŠO sesiju īpašu, ir fakts, ka Eiropas jauniešiem būs iespēja simulēt Eiropas Parlamenta darbību pašā Eiropas Parlamentā. Tas, un EP atsaucība, sponsorējot Ģenerālās Asamblejas telpas, parāda to, ka eiroparlamentāriešiem tomēr Nav vienalga, ko jaunatne diskutē. Esot tur, delegāti daudz izteiktāk izjutīs un galvenais – izpratīs Eiropas Savienību. Kā saka – back to the basics.”

Pēc Baltkrievijas sesijas Ance devās uz savu otro starptautisko sesiju, kas norisinājās Taborā, Čehijā, un uzreiz pēc tam – uz Berlīni, kur pirmo reizi bija žurnāliste starptautiskajā sesijā. Ance tiešām bija iemīlējusi EJP, jo nenogurstoši apmeklēja dažāda līmeņa sesijas visā Eiropā. Grūti aptvert to, ka Leuvena Ancei būs jau 48.(!!!) EJP sesija.

Ance is Formal.Ance savā EJP karjerā ir pabijusi gandrīz visās EJP pozīcijās. Tā pēc 2005. gada vasaras sesijas Bāzelē, kas Ancei saistās ar vienām no skaistākajām atmiņām par EJP, 2006. gadā vasaras sesija notika Latvijā, un Ance bija viena no tās organizatorēm. Pirmā reize Ancei komitejas vadītājas lomā starptautiskajā arēnā bija Kijevā  tā paša gada nogalē.
„Nav svarīgi, kāda ir katra atbildība sesijā, bet svarīgi, lai visi izjūt pasākumu kā kopīga darba rezultātu,” – tā Ance. Un viņa ir gatava strādā šajā virzienā, to pierāda tas, ka Ance 2008. gadā, vasaras un rudens sesijās, bija viceprezidente, gūstot iespēju kļūt par prezidenti kādā no EJP starptautiskajām sesijām.

Un tas notiks pavisam drīz. Ance kļūs par otro latvieti, kura būs prezidente starptautiskajā sesijā. Taujāta par savām izjūtām, domājot par Leuveni, Ance atbild: „Es pati vēl neesmu noticējusi un aptvērusi, ka tas notiek, tāpēc man galvā ir kišmiš, un nevaru nemaz paskaidrot, ko tas man nozīmē… Tagad tikai zinu, ka izjūtu jau milzīgu atbalstu no visiem, kas man ir apkārt, tas man tikai apstiprina to, ka tie gadi EJP ir bijuši tā vērti – gan pieredzes, gan draugu dēļ !”
Ance ar visu sirdi un dvēseli pēdējos 6 gadus ir bijusi EJP dalībniece, piedaloties sesijās visā Eiropā un, būdama EJP Latvija prezidente, nenogurstoši attīstot EJP Latvijā. Skaidrs, ka 25. jūlijs, kad norisināsies sesijas noslēguma ceremonija, ieies vēsturē ar divējādām izjūtām. Šajā dienā Ance noliks savu pēdējo EJP mandātu un slēgs, iespējams, vienu no lieliskākajām EJP sesijām tā vēsturē.

Ance pašlaik saņem apsveikumus par savu panākumu no visām Eiropas malām, un arī Tellus vēlas pievienoties sveicējiem un izteikt īpašu pateicību par visu to darbu, ko Ance ir darījusi EJP labā. Esam pārliecināti, ka Ance savu darbu Leuvenā izdarīs nevainojami un būs izcila 61. starptautiskās sesijas prezidente.

„Un papildu visam tam, esmu pārliecināta, ka redzēšu un pieredzēšu neaizmirstamas atkalsatikšanās, milzīgu individuālo attīstību un super ballītes!” – Ance Kalēja.

Arī mēs esam par to pārliecināti! :)

Raksta autors: Andris Šuvajevs