Atskats uz Harija Singas treniņu Rīgā

23. februārī tirdzniecības centrā „Rīga” notika kārtējais „Tellus” rīkotais treniņš jauniešiem (galvenie organizatori – Juris Gogulis un Kristaps Kovaļevskis). Treniņš bija tik īpašs ne tikai tāpēc, ka aizskāra tādu samērā jaunu jaunu tematu kā koučings un mentorings, bet galvenokārt tāpēc, ka to vadīja pasaulē plaši pazīstams koučinga treneris, vairāku grāmatu autors, triju koučinga akadēmiju (Lielbritānijā, ASV un Kanādā) dibinātājs, kurš savas zināšanas ir nodevis līdz pat 500 000 cilvēku visā pasaulē – Harijs Singa (Harry Singha). Lai gan treniņš notika pirms gandrīz diviem mēnešiem, dalībnieki uzksata,ka tas ir devis zināšanas un pārliecību arī ilgtermiņā.

Kate Dreiblathena: “Viennozīmīgi jāsaka, ka coaching treniņš ir bijis viens no labākajiem maniem pēdējā brīzā lēmumiem. No vienas puses tas man deva jaunas zināšanas, kā komunicēt ar cilvēkiem un arī kā viņiem palīdzēt, varēju iepazīt jaunus cilvēkus un izmēģināt ko nebijušu. No otras puses  tas mani mainīja kā personību – to kā es uztveru un skatos uz lietām, kā es attiecos pret sevi. Es uzzināju par sevi lietas, ko iepriekš nezināju, kā arī līdz galam sapratu to, par ko biju aizdomājusies pirms tam, bet ne līdz galam izpratusi. Šīs treniņa dienas ļāva man paskatīties uz dzīvi no citas puses, paveikt lietas, kas līdz tam likās nepaveicamas. Tas man ir ļāvis arī pēc treniņa izmantot iegūtās zināšanas, mainot savu dzīvi, un esmu pārliecināta, ka tas man noderēs arī turpmākajā dzīvē.”

Tāpat lūdzām Pēterim Tullam dalīties ar savu skatījumu par treniņu:

Vai tu varētu kopumā izstāstīt, ko jūs darījāt treniņā?
Lai pastāstītu visu, ko mēs treniņā darījām, man vajadzētu vismaz pāris tases kafijas un negulētu nakti. Tomēr lielos mērā mēs iepazināmies ar to, kas ir koučings, tā būtību un kā to pielietot dzīvē. Mēs apguvām, kā kontrolēt savu emocionālo un prāta stāvokli. Noteikti uzzinājām daudz ko jaunu paši par sevi. Iepazināmies ar dažādām metodēm, kā veiksmīgāk komunicēt ar apkārtējiem cilvēkiem un kā vispār uztvert dzīvi sev apkārt. Mēs noskaidrojām paši savus dzīves mērķus un to, kas mums jāpaveic, lai tos sasniegtu. Kā arī mēs likām pamatus tam, lai paši kļūtu par profesionāliem koučiem. Šis treniņš bija milzīgs enerģijas lādiņš, ko es nekad neaizmirsīšu. Tas bija piesātināts ar dažādiem neparastiem uzdevumiem. Kā visspilgtāko atceros 2cm biezās koka plāksnes pārsišanu ar dūri, izmantojot nevis brutālu spēku, bet gan enerģiju, kas nāk no iekšienes.

-Kas, tavuprāt, ir lielākais ieguvums no treniņa?
-Man lielākais ieguvums noteikti ir spēja kontrolēt sava prāta stāvokli. Piemēram, tagad, ja es esmu dusmīgs uz kādu, nu tā patiešām nikns, tad es cenšos izmainīt savu ķermeņa valodu. Ko es sev novēroju ir, ka katru reizi, kad es esmu pārskaities, es sažņaudzu savu plaukstu dūrē, tādā veidā novadot dusmu enerģiju sev dūrē. Tāpēc katru reizi, kad es esmu šajā nevēlamajā stāvoklī, es cenšos atlaist dūri. Un burtiski uzreiz dusmas sāk izkliedēties, jo es neļauju to dusmu enerģijai krāties sevī. Protams, ne visiem cilvēkiem tas ir vienādi, un nebūs tā, ka jebkurš tagad dusmu laikā, atlaižot sev dūri, paliks mierīgs. Katram tas ir individuāli un šīs tehnikas ir jāizkopj, bet tas ir iespējams.

-Ko tu gribētu sniegt arī citiem, no tā, ko treniņa laikā iemācījies?
-Vienā vārdā – visu. Un tāds arī ir mans mērķis. Šo treniņu būtība bija sākt gatavot profesionālus jauniešu trenerus, kas nodotu citiem to, ko Harijs Singa deva mums. Mēs ar pārējiem dalībniekiem pašlaik jau strādājam pie sistēmas, lai varētu sākt izplatīt koučingu visā Tellus. Mēs vēlamies izdarīt tā, lai mēs būtu pieejami visiem, kas to grib. Jo tās zināšanas, ko Harijs mums sniedza, ir nenovērtējamas, un mēs tās izmantosim, lai palīdzētu tiem, kam tas ir nepieciešams.

-Kādus treniņus, tavuprāt, Tellus būtu jāpiedāvā jauniešiem turpmāk?
-Es domāju, ka saistībā ar EJP paralēli reģionālajām sesijām jāturpina atsevišķie komandas vadītāju, žurnālistu un organizatoru treniņi, kas sniegtu detalizētāku informāciju, par katru no šiem amatiem un nodrošinātu ar metodēm, kuras var praktiski izmantot sesijās. Savukārt, koučinga sakarā, mans sapnis būtu veidot vairākus vienas dienas treniņus lielākai auditorijai, līdzīgi, kādu Harijs noturēja.

-Ņemot vērā to, ka treniņš pamatā bija par to, kā uzlabot dzīvi ap sevi, ko tu vēlētos ieteikt jauniešiem, kas tikai gaužas par savu dzīvi?
-Galvenais, par ko es uztrauktos viņu vietā, ir par visām tām iespējām, ko viņi laiž garām. Tāpēc es noteikti iesaku beigt gausties, saņemt sevi rokās un ieiet Tellus mājaslapā, noskaidrot tuvāko pasākumu un pieteikties. Jo, manuprāt, galvenais ir visu laiku būt aktīvam, visur piedalīties. Galu galā tikai tu pats vari noteikt, kāda ir tava dzīve.

 

Runājot ar visiem dalībniekiem viedokļi bija diezgan līdzīgi un tā vien šķiet, ka šis treniņš ir uzskatāms par vienu no šā gada lielākajām veiksmēm. Noslēgumā tikai var pieminēt, Kristapa Kovaļevska teikto: “Iedvesma arī ir galvenā no lietām, ko ieguvu šajā treniņā”.

Ja arī Tevi ieinteresējis koučings, seko Harijam tviterī

http://twitter.com/#!/harrysingha

un viņa mājaslapā

http://www.harrysingha.com/