Atskats uz TeNS

Precīzi pirms mēneša noslēdzās jubilejas, desmitā pēc skaita,  Latvijas Nacionālā sesija zināma arī ar nosaukumu TeNS. Sesija ilga nedēļu, piedāvāja augstu akadēmisko līmeni un varēja lielīties ar teicamām norises vietām, tāpēc TeNS viennozīmīgi ir ierindojusies starp izcilākajām līdz šim pieredzētajām nacionālā mēroga sesijām Latvijā.

Sesijas galvenie organizatori Andris Šuvajevs un Uģis Balmaks jau no paša sākuma nolēma, ka viņu organizētā sesija izcelsies uz citu fona. Apbruņojušies ar idejām un palīgiem organizēšanā un izmantojot Raiņa idiomu „Pastāvēs, kas pārvērtīsies”, Andris ar Uģi patiešām sagādāja jubilejas sesiju.

Sesija tika plānota kā vērienīgs notikums, un organizatoriem nemitīgi nācās paturēt prātā domu, ka lietām jānotiek jubilejas sesijai cienīgi, kas, manuprāt, pavisam noteikti izdevās. Protams, ka organizēšanu krietni atviegloja tas, ka bija pietiekams finansējums, īpaši svarīgi tas bija vakara pasākumu komandai,  jo varēja atļauties rīkot pasākumus “ar šiku”, lai varētu radīt svētku, jubilejas gaisotni ap sesiju.

Kaut kas jauns bija arī organizatoru komandas struktūra, un, manuprāt, darbs mazajās grupās bija sekmīgs un līdz ar to veiksmīgs bija arī organizatoru komandas darbs kopumā. /Diāna Orlovska, vakara pasākumu grupas vadītāja/

Pirmās sesijas dienas tika pavadītas kempingā „Jūras Priede”. Komitejas saliedējās pašā jūras krastā, līdz bija laiks doties uz Rīgu, apmesties četrzvaigžņu viesnīcā „Rīga” un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, kur noritēja arī tikšanās ar ekspertiem un uz TED bāzes veidotie TeNS talks. Eirokoncertu sesijas dalībnieki varēja baudīt Spīķeru koncertzāle, taču Ģenerālā asambleja un sesijas noslēgšanas ceremonija norisinājās Rīgas Domē.

Skatoties uz sesiju no akadēmiskā viedokļa, jāpiemin, ka delegāti tika sadalīti 8 komitejās un, atšķirībā no citām sesijām, delegātiem bija jāpiedāvā risinājumi, ko viņi paši varētu īstenot ikdienas dzīvē. Sesiju apmeklēja kā Latvijas, tā arī Francijas un Vācijas pārstāvēti delegāti, kopā ap 100. No latviešu delegātiem žūrija izvēlēja 30 delegātu, sadalītus vairākās delegācijas, kas tālāk Latviju pārstāvēs starptautiska mēroga sesijās, forumos un citu valstu Nacionālajās sesijās.