Atskats uz Amsterdamas Starptautisko sesiju

No 2. līdz 11. novembrim Amsterdamā, Nīderlandē norisinājās Eiropas Jauniešu parlamenta 71. Starptautiskā sesija. Sesijas galvenais organizators bija Marks Brakels, tās prezidente – Džiliana O’Halorana no Īrijas.
Latviju tajā pārstāvēja seši delegāti, kuri tika izvēlēti pēc dalības TeNS – Anna Marija Ķiesnere, Aleksandrs Geržatovičs, Elvis Lediņš, Kārlis Fokrots, Laura Kampare un Alise Golovacka, kā arī komitejas vadītāja Indra Mangule.

Ar savu Amsterdamas stāstu dalījās Anna Marija Ķiesnere, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece.

Katrs jaunais delegāts ir dzirdējis kaut ko par EJP radītajām sajūtam, atkarību un to maģisko EJP sajūtu. Es to visu izpratu tieši Amsterdamā, izbaudīju šo maģisko EJP sajūtu visā tās krāšņumā pār saviem pleciem.

Sesijā satiktie cilvēki nebeidza pārsteigt ar atšķirīgajiem viedokļiem un stāstiem par savām valstīm. Vietas, kur norisinājās sesija, pārsteidza ar prestižumu, pati sesija – ar augsto organizācijas un akadēmisko līmeni. Piemēram, kad vakariņojām Rembranta gleznu ielenkumā, nespēju beigt domāt – vai tiešām tikai pirms gada biju savā pirmajā sesijā, bet tagad EJP mani ir atvedis uz šejieni?

Katra sesijas avīze un video ne tikai uzlaboja dienu un garastāvokli, bet arī kaut ko jaunu iemācīja. Tāds bija redaktores mērķis – likt mums interesēties par notiekošo, kas noteikti izdevās. Katrs vakara pasākums bija labāks un interesantāks par iepriekšējo, katrs brauciens autobusā kā ballīte, jo mūs pārvadāja ballīšautobusos.

Es varētu turpināt uzskaitīt visu, kas padarīja sesiju neaizmirstamu un īpašu, bet tas šķiet visai neiespējami, jo tāds bija katrs sesijas mirklis. Ne velti noslēguma ceremonijā izskanēja vārdi, ka jaunā EJP galvaspilsēta tagad ir Amsterdama.

Stambula