4 dienas Eiropas centrā

Ar prieku paziņojam, ka 2008. g 20 – 23. Augustam Ventspilī norisināsies 6. Latvijas Nacionālā Eiropas Jauniešu Parlamenta (EJP) Konferencē, kopā pulcējot 150 dalībniekus no Latvijas, Igaunijas un Vācijas. Sesijas organizatori, Latvijas Jauniešu organizācija “Tellus”, par galveno saukli ir izvēlējušies “Latvijas jauniešu balsis pāri Eiropai. Cik skaļš spēj būt tu?” un galvenais pasākuma mērķis ir starptautiskā atmosfērā izvēlēties Latvijas pārstāvjus uz EJP Starptautiskajām sesijām Francijā un Zviedrijā.

Pasākuma gaitā jaunieši angliski diskutēs par ES svarīgiem jautājumiem – iecietību, toleranci, starpkultūru attiecībām, Lisabonas Līgumu, kā arī 2009. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un, izejot cauri pasākuma sastāvdaļām – Grupas Veidošanai, Komitejas Darbam un Ģenerālajai Asamblejai, formēs savu viedokli šajos jautājumos.

Sesijas Prezidents būs Hadriens Segonds no Vācijas un viņa viceprezidenti būs Jonās Drēgers no Vācijas un mūsu pašu latviete Indra Mangule. Vēl komiteju vadītāju komandā būs 5 latvieši un 6 ārzemnieki.

Sesijas laikā tiks arī izdota īpaša sesijas avīze, kas atspoguļos notikumos gan sesijas laikā, gan iespējams ārpus tās. Par sesijas redaktoriem ir apstiprināti Kriss Makins no Lielbritānijas un Eče Aygar no Turcijas. Viņu komandā būs 8 žurnālisti, kas rūpēsies gan par avīzes saturu, gan par jautrību sesijas ietvaros. Jāuzsver, ka visi sesijas dalībnieki (delegāti, žurnālisti, redaktori, komiteju vadītāji, organizatori) ir jaunieši vecumā no 16 līdz 24.

Vēlamies uzsvērt, ka sesija notiek ar „Jaunatne Darbībā” un www.salidzini.lv finansiālu atbalstu, par ko mēs izsakām milzīgu pateicību un ceram arī uz turpmāku sadarbību.

Sesijas Patronāžu ir apstiprinājusi Izglītības Ministre – Tatjana Koķe.