Kurzemes-Zemgales Reģionālā sesija 2014

Kamēr kāds kārtoja pēdējos skolas darbus, cits plānoja Ziemassvētku mielastu un vēl kāds pētīja debesis, gaidot pirmās sniegpārslas, EJP Latvija aktīvi rosījās divdesmit kilometrus no Rīgas – Olainē.

No 19. līdz 23. decembra Olaines 2. vidusskolā norisinājās Eiropas Jauniešu parlamenta Latvijā 18. reģionālā sesija, kura pulcēja vairāk nekā simts dalībniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Beļģijas, Čehijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Ukrainas, Lielbritānijas, Vācijas, Somijas un Baltkrievijas.

Šī Ziemassvētku noskaņās pavadītā sesija bija garāka, nekā reģionālajām sesijām ierasts. Delegātiem bija dotas veselas četras dienas, lai iepazītu vienam otru, iemācītos veiksmīgi sadarboties un izveidotu rezolūciju par kādu no aktuālajiem tematiem. Kopumā sesijas laikā tika apskatīti astoņi dažādi temati, kas bija saistīti ar Baltijas jūras aizsardzību, dzelzceļa attīstību Eiropā, eiroskepsi, klimata izmaiņām, Ukrainas krīzi, mediju brīvību, minoritāšu valodu izmantojumu un viendzimuma attiecību regulējumu. Sesijas akadēmiskā puse tika papildināta ar unikālu jaunievedumu – diskusiju, kurā tika izstrādāti jauniešu priekšlikumi par to, kā Eiropai jāizskatās 2030. gadā. Ģenerālajā asamblejā šos priekšlikumus pārrunāja visi sesijas dalībnieki un ar balsojuma palīdzību lēma, kuras no vīzijas daļām viņi būtu gatavi kopīgi atbalstīt .

Pateicoties pasākuma galvenajiem organizatoriem Annai Elīnai Vītolai un Mazenam Zibaram, visi dalībnieki pasākumā varēja baudīt Ziemassvētku noskaņu. Tātika iedzīvināta ar vakara pasākumu un īpašu sesijas elementu palīdzību. Piemēram, notika savstarpēja apdāvināšanās, Ģenerālajā asamblejā pārtraukumos tika skandinātasar Ziemassvētku dziesmas u.tml.

Sākot ar pirmo smaidu pie reģistrācijas galda un beidzot ar ilgo darbu, kas ieguldīts brokastu un vakariņu pagatavošanā, organizatori padarīja sesiju siltu un mājīgu, dodot iespēju sesijas dalībniekiem atvērties un labāk saprasties. Pateicoties šim darbam, sesijas dalībnieki varēja patiesi izbaudīt arī sesijas moto – “Success is a journey, not a destination”.

Sesijas prezidenta lomu pildīja Tellus biedrs Arnolds Eizenšmits, kurš bija sapulcējis 15 cilvēku lielu komandu, nodrošinot iespēju delegātiem produktīvi sadarboties savā starpā un attīstīt savas zināšanas par Eiropas līmeņa problēmjautājumiem. Lieliskas fotogrāfijas, video un rakstus veidoja mediju komanda, kuru koordinēja divi aktīvi un enerģijas pilni redaktori – Alekss Koutss (Alex Coates, Lielbritānija) un Tims Bakhauss (Tim Backhaus, Somija). Ar komandas darba galarezultātu – trim video, divām avīzēm un neskaitāmām fotogrāfijām ir iespējams iepazīties KZRS’14 [Facebook lapā].

Sesiju uzmanīgi vēroja arī žūrijas dalībnieki, kuri izvēlējās aptuveni 20 delegātus, kuriem tiks dota iespēja piedalīties Latvijas Nacionālajā konferencē, kas notiks nākamā gada augustā.

Bez atbalstītājiem šī lieliskā sesija nebūtu iespējama pat brīnumainajā Ziemassvētku laikā, tādēļ sesijas organizatori un Tellus saka lielu paldies Olaines novada domei, “Venden”, “OlainFarm”, “Triktāta”, “Fazer”, “Picu Darbnīcai” un “Riga Graduate School of Law”.