16.-17.janvāra „Tellus” biedru semināra norise .

J. Čakstes dibinātās akadēmiskās vienības „Austrums” telpās, kura pastāv jau kopš 1883.gada un ir stūrakmens dažādu NVO un Studentu padomes izveidošanā, 16. un 17.janvārī pulcējās jaunieši no organizācijas organizatoriem „Tellus”. Varbūt neapzināti, bet raugoties šīs akadēmiskās vienības bagātīgajās tradīcijās un vēsturē, novērtējot „Austrums” biedru pašaizliedzīgo atdevi Latvijai, piedaloties brīvības cīņās un spēju darboties neatkarīgi no režīmu maiņas, radās vēlme radīt tikpat saliedētu garu un patīkamu klimatu arī „Tellusā”. Tieši iniciatīva, daudzveidīgās personības, atbildības uzņemšanās, draudzīgā atmosfēra, krāsainība, enerģijas plūsma un ideju apmaiņa ir veicinājusi produktīvu divu dienu darba rezultātu-ir izveidotas četras darba grupas ar svaigām idejām un lielu entuziasmu darboties tālāk. Kā atzina Artūro – tieši tas spēriens, kas bija nepieciešams, lai „neiesūnotu”.

Aplī savietoti krēsli tā cieši, cieši, jo istaba, neskatoties uz to, ka ir mājīgi iekārtota- (vienā stūrī klavieres, nokrautas ar svečturiem un grāmatām, no sienām uz mums raudzījās J. Čakste, G. Zemgalis, Fr. Brīvzemnieks, uz galda cepumi un tēja) –ir diezgan pavēsa, un atskan frāze:” Man patīk tavi zobi, bet ne kā mūzikas instrumenti!”. Drīz pie kamīna jau rosās Mārtiņš, tas, kas Kālis, un Aksels, un silti paliek no sirsnīgām sarunām. Pietiek pļāpāt, sākam!

Es->Mēs->Konflikts->Komanda. Šīs evolūcijas katalizators bija Normunds, treneris no Latvijas pieredzes izglītības centra, kurš pēc ar mums pavadītās dienas saprata, ka veiksmīga sadarbība un nopietni mērķi ir sasniedzami arī neformālā gaisotnē- smaidu, kreativitātes, smieklu, aktivitātes, jautrības, atsaucības un dzīvesprieka kokteilī.

Pirmais uzdevums-iepazīties ar sevi, zīmējot savu portretu. Izmantojamās krāsas- tavas pozitīvās un negatīvās īpašības. Visi ļoti sajūsminājās par Mārtiņa, tā, kas Kālis, aisbergu, kas simbolizē viņa ideju stabilitāti un tās mērķtiecīgo realizāciju un, protams, par Ievas un Mārtiņa, tā, kas Dambergs, mājdzīvnieka orgāna motīvu :P

Starp jau esošajiem „Tellusa” biedriem lieliski iejutās Violeta. Viņa savu ideālo darba vidi salīdzina ar Eiropas Savienību, kurā ir valstu vienlīdzība, tajā pašā laikā ievērots kārtības un stabilitātes modelis. Brīvajā laikā zīmē ar acīm ciet zaķīšus. Uz lielām lapām.

Ap pusdienlaiku(Lauma, Violeta- lieliskās makaronu un rīsu pavēlnieces, pusdienas, pateicoties jums, bija izdevušās) mums pievienojās arī Monta un Anna. Pauzēs starp grupu darbu iecienītākā spēle „Tellusā” ir mafija, kurā Annas spārnotā frāze:” Mēs esam vareni!” novērsa visas aizdomas no patiesās mafijas krustmātes.

Aksels laiku izmantoja, mēģinot Martai, tā, kas Jumeja, un Martai, tā, kas Tomase, piedāvāt lomas seriālā „Kopētājs”. Darbība notiek „Martas sporta centrā”, abas Martas ir treneres. Ja arī tu vēlies kļūt seriāla zvaigzne, piesakies! Tevi gaida kustību „kopētāja” loma, kas paver lieliskas personības izaugsmes iespējas(es domāju, ka Aksela kā operatora iespējas).

Konflikts, lai iemācītu komandai pārciest neveiksmes, tika mākslīgi radīts, pārvarot grūtības un analizējot kļūdas pēc uzdevuma, kuram nebija līdz galam precīzi izstrādāta stratēģija. Šķietami vieglais uzdevums sastāties rindā pēc mammu vārdu pirmajiem burtiem nebūt nebija tik vienkāršs, ņemot vērā apstākļus, ka bijām ar aizsietām acīm un nedrīkstējām sarunāties. Arturo ātri saprata, ka nav jēgas šķiest laiku bez motivācijas, tāpēc vairāk pievērsāmies situācijas analīzei.

Trauki plīst uz laimi. Cerams, ka gultas arī! (Lienīt, izlasi vēlreiz rindkopu par Aksela seriālu…slava + darbs ar sevi-gluži kā viens zaķis ar divām šautenēm!:)

Neskatoties uz to, ka dalībniekiem bija brīva izvēle, kurai darba grupai pievienoties, darbu grupu vadītāji ar dažādām metodēm centās „ievilināt” dalībniekus tieši savā darbības sfērā. Ance bija ATVĒRTA kā konservu bundža , Mārtiņš, tas, kas Dambergs, pielabinājās ar cepumiem, Līva vārīja visu-tēju, kafiju, pelmeņus, Katrīna visu(arī tēju, kafiju, pelmeņus) „lika pa plauktiņiem”, taču Aksels savu PR darba grupu salīdzināja ar kontaktdakšu, kas caur kontaktligzdu „Tellusu” uzlādē sabiedrību-sienu.

Strādājot darba grupās, patīkami pārsteidza Monta ar savas domas skaidrību un nopietno attieksmi par iesaistīšanos „Tellusā”. Ievai šīs dienas palīdzēja ieraudzīt reālu vidi, kur izmantot savas universitātē iegūtās zināšanas un iemaņas. Andris un Liene ieskicēja sava projekta apjomu. Tas patiešām varētu būt tas, kurš salauza dīvānu, jo tas patiesi ir iespaidīgs! Informējām arī par skolotāju semināru un Aksela WIKI projektu.

Madaras un Mārtiņa, tā, kas Dambergs, izdomātajā spēlē „Biljardbumbnogādāšanolabuzkreisplaukst” savus spēkus mēroja Ance, Mārtiņš, tas, kas Kālis un Aksels, parādot savu lokanību un spēju izskatīties supersmieklīgi.

Pirmais vakars noslēdzās ar aerobikas nodarbību, kuras galvenie treneri bija parūpējušies īpaši par vēderpreses vingrojumiem. Radās arī īpašais saveicināšanās rokasspiediens un sakāmvārds: „Tellus par visiem, visi par Tellus!”vai varbūt „Telliņš ir dzīvs! Lai dzīvo jaunais biedrs Telliņš!”? Lienītes zīmējums nu ir kļuvis par daļiņu no „Tellusa”

Nākamajā dienā 3 minūtēs izveidot no visu dalībnieku vienas kājas kurpēm Kurpju desu, bez tomātiem izaudzēt tomātpuķi, noskaidrot zooloģiskā dārza telefonu, atrisināt atjautības uzdevumu, kad melo Līva un kad Arturo, uzdāvināt Akselam valriekstu, kura nav, izveidot dzīvo statuju, atminēt filmas nosaukumu ar mistiskiem pavedieniem mums bija pavisam vienkārši. Komanda. Mēs, ne es. Arī Violeta sāka pareizi lietot vārdus ( sākotnējā vārda ”jūsu” darba grupa „mūsu”)

Kas Tev ir „Tellus”? Daudzveidība. Krāsainība. Ancei tās ir otrās mājas. Mārtiņam siltumnīca. Svaigas idejas. Iespēja pilnveidoties, pierādīt sevi, satikt lieliskus cilvēkus. Iedvesma. Iespēja parādīt savus talantus un tā uzsmaidīt pasaulei. Galvā skan dziesmiņa….dungoju. imagine.